Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 věcí ve vašem bytě, které asi nečistíte tak často, jak byste měli

Copak vana, ale ovladač na televizi!

Jste pintlich na úklid? I tak možná zapomínáte čistit věci, ve kterých, ač se to nezdá, je víc bakterií než na záchodovém prkénku.

1. Světelné spínače

Kolikrát denně rozsvítíte v předsíni nebo kuchyni? A kdo všechno během roku na spínač sáhne? Nemusí být špinavý, přesto byste na něm jistě našli zdraví ohrožující bakterie. Nezapomínejte spínač sem tam vyčistit a vydenzifikovat.

2. Kuchyňský dřez

Studie prokázaly, že ve dřezu bývá větší výskyt E. coli než například v záchodové míse. Tahle bakterie miluje vlhko a zbytky jídla. A pozor, některé kmeny této bakterie mohou způsobit i smrt.

3. Polštáře

Věděli jste, že nahromadění prachoví roztoči a jejich odpad mohou za dva roky zdvojnásobit váhu polštáře? Perte polštáře alespoň jednou za půl roku.

4. Počítačová klávesnice

Největší zlo. Opět místo, kde se bakteriím hodně daří a hodně líbí. Myslete na svoje zdraví a věnujte jednou za týden minutovému čištění klávesnice.

5. Ovladač na televizi

I na televizní ovladač často makáme špinavými prstíky. Špína se skvěle ukládá kolem knoflíků, kde se posléze rodí celá armáda zdraví ohrožujících bakterií.

Související články

Další články