1. Selfies

Členové královské rodiny mají zakázáno si na veřejnosti dělat selfies. Působilo by to ješitně a marnivě, což je nepatřičné a nedůstojné. V soukromí si samozřejmě selfies fotit mohou, jenže…

2. Sociální média

Členové královské rodiny nesmí mít soukromé účty na sociálních médiích. Meghan si tedy před svatbou musela zrušit své účty na Twitteru, Facebooku i Instagramu. Selfies by teď už stejně neměla kam postovat.

Královská rodina má na sociálních médiích samozřejmě oficiální účty, které jim spravují zaměstnanci. Meghan a její miláček Harry tak budou spadat pod účet Kensingtonského paláce. Možná se ale nová vévodkyně bude bez sociálních sítí trochu nudit.

3. Bosé nohy

Dámská část královské rodiny nesmí být na veřejnosti viděna bez punčoch. Nevíme, jak vy, ale my v redakci si myslíme, že není nad to, moci v létě chodit v sandálech naboso.

4. Mořské plody

Královská rodina má zakázáno jíst měkkýše a korýše. Ne snad, že by všichni drželi jakousi podivnou dietu. Důvod je prostý: konzumace mořských plodů může často způsobit zažívací problémy. A královna a spol. mají tak plný diář, že si nemohou dovolit, aby je jen tak skolila střevní chřipka. Ale pšt, tenhle zákaz občas rádi poruší.

5. Volební právo

Je historicky dáno, že královská rodina veřejně neprojevuje své politické názory. To se vztahuje i na volby, kterých se neúčastní. Je otázkou, zdali Meghan bude mít dvojí občanství, nebo se svého amerického vzdá. Bylo by ale zvláštní, kdyby volila v USA, když se právě stala jednou z nejsledovanějších tváří Velké Británie. Britské občanství ovšem zatím nemá, proces jeho získání totiž neurychlí ani svatba s princem!

Informace přinesl kanál The Talko, deník The Independent a Elite Daily.