Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

5 věcí, kvůli kterým můžete přijít o práci

Zdroj: Profimedia.cz

Jsou věci, kterých je třeba se v práci vyvarovat. Jinak uškodíte sami sobě a možná se pak budete divit, když se s vámi nadřízení budou chtít rozloučit.

1. Nevzpouzejte se. Některé úkoly jsou sice průda a vy si myslíte, že je není nutné dělat. Klidně si zanadávejte v duchu, ale úkol splňte. Váš šéf ví, proč to dělá, a pokud se vám to zdá opravdu zbytečné, zkuste si s ním v klidu promluvit a jasnými argumenty mu podejte svůj názor.

2. Nehekejte. Věčně se vám něco nelíbí, se vším jste nespokojení a práce vás nudí. I když pro práci zřejmě nejste zrozeni, uvědomte si, že makat musíme všichni, a pokud zrovna nemáte bohatého sponzora, nemáte si proč stěžovat. Neustálé fňukání otravuje nejen vaše spolupracovníky, ale zbytečně si negativním přístupem znechutíte i to poslední, co vás na téhle práci bavilo.

3. Kdy už bude "padla"? Jestli si chodíte do práce jen povinnou pracovní dobu odsedět, rovnou dejte výpověď. Chvíli se vám možná nicnedělání podaří zamaskovat, ale časem vás někdo prohlédne a na nějaké výmluvy už bude pozdě.

4. Nevtírejte se. Přestože na pracovišti strávíte spoustu času, okaté proskakování šéfovou zadnicí je trapné, a pokud má váš šéf jen trochu soudnosti, brzy vám dá najevo, že takhle tedy ne. Navíc budete k smíchu i svým kolegům.

5. Neslibujte. Nenakládejte si na sebe zbytečně moc a nesnažte se být za každou cenu perfektní. Stačí, abyste dobře zvládli to, co máte v popisu vaší práce. Bonusy se samozřejmě cení, ale pokud naslibujete hory doly a pak to nezvládnete, akorát se znemožníte.

Související články

Další články