Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Takhle už ne! 5 věcí, kterým by se měla televize vyhnout v nové řadě Tváře

Chtělo by to změnu.
Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
Televize Nova minulý víkend odvysílala finálový díl pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas. Vítězem 4. série se stala s výhradami fanoušků Berenika Kohoutová. I když má show stabilní sledovanost, tak by určitě šlo pár detailů vylepšit. Na co si na základě kritiky a názorů v diskuzích stěžovali diváci nejčastěji?

1. Vyhoďte Sokola!

Ondřej Sokol (46) by měl být hlavním bavičem tohoto pořadu. Problém je, že on nebaví. Jeho úkolem je spojovat diváky, soutěžící a poradu v jeden celek. Místo toho plýtvá energií na laciné lascivní vtípky. Lepší by vymyslel i šestnáctiletý puberťák. Je rok 2017, opravdu snad není takovým šokem, když má na sobě zpěvačka odvážnější šaty, ve kterých je vidět dekolt a nohy. Není důvod během moderování slintat a tvářit se jak ohař, co za plotem cítí hárající fenu.

Ondřej Sokol už připadá vtipný málokomu a dávno si na něj nestěžují jenom maminky, které nechají svoje ratolesti u televizních obrazovek. Do páté řady by to chtělo novou krev a někoho, kdo umí víc než dvojsmyslné poznámky.

2. Výběr písní

Show Tvoje tvář má známý hlas je kopií původně španělského formátu Tu cara me suena a populární je všude na světě. Pokud se TV rozhodne formát koupit, musí dodržovat určitá pravidla. Mezi ně patří výběr písní. Je přesně dáno, z jaké části se může jednat o známé domácí hity a kolik procent musí tvořit hity zahraničních autorů. Proto kritika diváků k tomu, z jakých interpretů si soutěžící losují. Některé songy zvlášť starší generace nezná a ztvárnit je je docela nuda.

Ale i v rámci těch českých by televize mohla víc experimentovat a bavit, aby si přišli na své všichni. Neustále opakovat Karla Gotta asi mladší ročníky nepřitáhne.

3. Reklamy

Od druhé řady to vypadá, že Tvář je téměř souvislá dvouapůlhodinová reklama občas přerušovaná pěveckým vystoupením. Jistě, nějaké ty chechtáky jsou za pořad potřeba, ale dlouhé a časté reklamní bloky naštvaly nejednoho diváka.

4. Bezcílné plkání

Nejen Ondřej Sokol má pocit, že je vtipný. Když se do rádoby vtípků pustí i porota, je to tragédie. Hostující porotci tam v tu chvíli většinou zdrceně sedí a nevědí, co mají na smršť zbytečných slov říct. Navíc se u každé druhé písničky polovina poroty dojme a začne brečet. Tohle funguje možná tak v Americe, ale u nás to působí pateticky.

5. Jako šafránu

Po fenomenálním úspěchu první řady Nova vypouští série co půl roku. Možná by bylo lepší rok počkat, nechat diváky odpočinout a vybrat pořádně zajímavé tváře.

„Minulé série mě bavily, ale všechno se okouká. Nějak už to na mě nefunguje.“

„Měli si dát alespoň rok pauzu, a to už po první řadě.“

„První řada se mi docela líbila, druhá už je vyčpělá se zoufalým obsazením a pro tu třetí to platí dvojnásob.“

Na tom se shodlo mnoho diváků na sociálních sítích.

Tak co myslíte, kdy vypukne pátá řada a koho byste rádi viděli?

Související články

Další články