Mějte kolem sebe čisto Základem práce u počítače je čistá pracovní plocha. Vyvarujte se zbytečností na vašem pracovním stole. Pokud nepracujete u počítače a nepotřebujete zvedat neustále telefon, dejte ho někam, kde nebude odvádět vaši pozornost. Pokukování po sociálních sítích vaši práci nezrychlí.

Napište si seznam Pokud si napíšete podrobný seznam toho, co musíte za den udělat, bude pro vás snazší se soustředit vždy na jednu věc. Když vás pak někdo vyruší a vy budete vědět, na čem konkrétně pracujete, budete na to moct rychleji navázat a pokračovat.

Priority hned na ráno Je lepší ráno začít tím nejtěžším, tím, co by se nemělo odkládat. Během dne člověku ubývá energie i chuti. Takže pokud nejste hyperaktivní, nenechávejte si to nejhorší na večer. Navíc, když se člověk zbaví těžkostí hned ráno, je mnohem lehčí pokračovat dál. Uleví se vám.

Hospodařit s časem Nemám čas. Nestíhám. Je pozdě. Nemít na něco čas je pouze určení priority. Za mě ta nejhorší výmluva vůbec. Čas plyne bez ohledu na vás a máte ho na to, na co si ho uděláte. U seznamu úkolů je dobré si dát i časový limit. To je však dobré, až když zvládáte své úkoly bod po bodu.

Bez motivace nejsou koláče Když děláte něco, co vás nebaví, zkuste najít pozitiva. Dostanete dobré finanční ohodnocení? Maté dobrou pracovní dobu? Máte skvělé kolegy? Pokud jste si ani jednou neřekli ano, tak byste se měli zamyslet, proč ve vašem zaměstnání zůstáváte. Motivace, ať už v jakékoliv formě, vás vede k lepším výsledkům. Pokud ji nemáte, budete se moci soustředit jen velmi těžko.