Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

5 věcí, které už teď víme o svatbě prince Harryho a krásné Meghan!

5 věcí, které už teď víme o svatbě prince Harryho a krásné Meghan!
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Princ Harry (33) požádal o ruku herečku Meghan Markle (36) a Angličané šílí! Nemůžou se dočkat veselky a už řeší, jestli je budoucí vévodkyně těhotná. Princ má k Britům odpovědnost a nemůže se oženit jen tak někde v Las Vegas bez svědků. Už teď se plánuje svatba obřích rozměrů, která má v královské rodině neměnná pravidla. Co se tedy už nyní dá říci o jejich veselce?

1. Oblečení svatebčanů

Podle zvyklostí královské rodiny na sobě bude mít princ Harry vojenskou uniformu. Tu měli všichni předci mužského pohlaví a Harry nebude výjimkou. Na svatbě s Kate si princ William vybral slušivou červenou uniformu irské stráže. Jakou uniformu zvolí Harry, ještě není jisté, každopádně oblek nečekejte.

Meghan (36) na sobě bude mít tradiční bílé dlouhé šaty. Žádnou divočinu by královna Alžběta nepovolila, takže žádný sexy rozparek ani odhalený dekolt I tak se ale světoví návrháři budou rvát o to, aby zrovna oni mohli budoucí vévodkyni ušít svatební šaty, které uvidí téměř celý svět.

2. Svědek

Podle královských tradic si ženich za svědka nevybírá kamaráda nebo rodinného příslušníka, ale spíš poradce, který mu bude pomáhat během společného obřadu. Tuto tradici porušil až princ William, který si vybral za svědka Harryho. Podle informací z Buckinghamského paláce to vypadá, že Harry to bratrovi oplatí a za svědka si vezme jeho.

Meghan to bude mít náročnější. Musí si vybrat někoho odvážného, kdo ustojí mediální zájem a neustálé fotografování. Jednou z jejích nejlepších kamarádek je tenistka Serena Williams, to by byla pecka, kdyby ji podporovala zrovna ona!

3. Nová jména a tituly

Současný titul prince Harryho je Jeho královská Výsost princ Henry z Walesu. Po sňatku ale získá aristokratický přídomek vévody ze Sussexu. Jeho milá se stane vévodkyní ze Sussexu. To zní dobře, že?

4. Žádný svátek

Při svatbě Williama a Kate byl ten den vyhlášen státní svátek. Jenomže šance, že se Harry dostane někdy na trůn, je minimální a jejich veselka má být výrazně skromnější. Angličané se tak dne volna nedočkají. I tak se určitě v ulicích bude pořádně oslavovat a zapíjet bude skoro každá rodina.

5. Jiné místo

Kate a William se brali snad v nejznámější londýnské katedrále - ve Westminsterském opatství v centru metropole. Zdroj z paláce ale řekl deníku Daily Star, že pompéznost a přehnaná pozornost médií jsou to poslední, po čem budoucí manželé touží. Vybrali si prý menší kapli sv. Jiří, která je součástí hradu Windsor v anglickém hrabství Berkshire. "Tahle poloha aspoň trochu zamezí totálnímu mediálnímu šílenství a poskytne princi soukromí, po kterém baží," dodává zdroj.

Související články

Další články