1) Upřímnost

Začneme hned tím základním, a to je čistota a upřímnost. Pokud dokážeme překonat naše obavy i strach a naučíme se jednat upřímně i v situacích, kdy nám to není zrovna příjemné, dostaneme se na nejlepší cestu za svou proměnou. Nebojte se vyjadřovat své názory, přijímat své chyby a komunikovat s druhými.

2) Sebevědomí

Nechápejte to špatně, jako že je zapotřebí mít nosánek nahoru, pokud chceme být vyrovnaní. Je důležité věřit v sebe sama a ve své činy. K tomu je zapotřebí velké dávky sebevědomí. Neúspěchy by nás neměly odrazovat, ale posouvat. Pokud budeme sebevědomí, bude z nás vyzařovat klid a stabilita našich rozhodnutí.

3) Odpuštění

Umění odpouštět je další stupeň v cestě za svou vyrovnaností. Není potřeba negativní věci zapomínat, je ovšem důležité umět odpouštět, a to všem za jakékoli situace. Pokud se nedokážeme přenášet přes křivdy, zrady a smutky, neodpustíme, nebude z nás nikdy vyzařovat vyrovnanost. Minulost berme za vyřešenou a žijme pouze přítomností, kterou si právě utváříme.

4) Smích

Smích je důležitým průvodcem na životní cestě, nelze bez něj žít. Těžko řekneme o člověku, který se neraduje, nesměje, že je silný a vyrovnaný. Spatřujme ve věcech to dobré a radujme se z maličkostí. Vykouzlit úsměv na tváři nestojí nic, lze ho provést během sekundy, a tak s ním nešetřeme.

5) Ochota pomoci druhému

Když žijeme jen sami sebou a nemáme čas řešit ostatní, nemůžeme dostat ovoce v podobě emoční stability. Není zapotřebí upřednostňovat problémy a smutky ostatních před těmi vlastními, ale nezapomínejme na ně a buďme tu pro své blízké.

Pokud projdete všemi těmito body a s klidnou duší řeknete, ano, já jsem upřímný, sebevědomý, schopný odpouštět, schopný se smát a rád pomůžu ostatním, jste u konce cesty a můžete říct, já jsem silná osobnost.