Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

5 věcí, které musíte mít k snídani, jinak váš den nebude stát za nic

Zdroj: archiv
Jak svůj den začnete, takovou náladu si ponesete celý zbytek dne. Možná se to zdá jako klišé, ale funguje to. A pokud chcete být během dne opravdu dobře naladěni, snídejte! Snídaně je základ. Měla by být lehká a přitom výživná, ideálně tak, aby vám energie z ní vydržela do oběda. Co by v ní tedy nemělo chybět?

Kvalitní džus nebo šťáva z čerstvě vymačkaného ovoce

Čtěte etikety a dejte si pozor na levné džusy, které obsahují obrovské množství cukru a mají mdlou chuť. Vybírejte ty s větším podílem ovocné složky. Ideální variantou jsou čerstvé ovocné šťávy.

Míchaná vajíčka

Snídani bez omelety nebo míchaných vajíček si už umí představit málokdo. Připravit ale míchaná vejce není jen tak. Dělejte je na rozpuštěném másle a odstavte je z plamene dřív, než žloutky úplně ztuhnou. Pak už jen promíchejte a přidejte třeba pažitku.

Cereálie

Kdo by neznal corn flakes. Kukuřičné lupínky jsou na světě už víc než sto let. Američan W. K. Kellogg kdysi při opékání kukuřičných zrn objevil, že se z nich staly křupavé lupínky.

Káva

O tom, jestli káva víc škodí, nebo je dokonce pro organismus dobrá, už vyšlo několik studií. Pokud jí po ránu nevypijete litr, dobře vás nastartuje. Nebojte se investovat do kvalitní kávy, uděláte dobře i chuťovým buňkám.

Čaj

Je rozdíl, jestli pijete pytlíkový čaj z krabičky za dvacet korun, nebo sypaný výběrový čaj, který sice stojí o něco víc, ale je zdravější a má silné aroma. Ať je černý, nebo zelený, nešiďte se levnými variantami.

Související články

Další články