Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

5 věcí, které jste nevěděli o vašem oblíbeném seriálu Komisař Rex!

5 věcí, které jste nevěděli o vašem oblíbeném seriálu Komisař Rex!
Zdroj: Facebook
Nejroztomilejší a nejchlupatější vyšetřovatel v dějinách seriálů je určitě komisař Rex. Uměl se rvát se zločinci, uklidňovat oběti, všechno vyčmuchal a několikrát zachránil svým páníčkům život. Jak ale probíhalo natáčení?

1. Nebyl to jen jeden Rex

Rexů se během natáčení protočilo několik. Filmaři sáhli po typickém policejním psu - německém ovčákovi a na jeho výcvik si pozvali instruktory až z Hollywoodu. Prvního Rexe si tak zahrál ovčák se vznešeným jménem Reginald von Ravenhorst. Odmítal poslouchat na oslovení "Rex", a tak mu všichni museli říkat Reginald. Zvukaři všechno následně měnili. Dalším Rexem bylo třeba i štěně z útulku, které podstoupilo půlroční výcvik.

2. Výměna páníčků

Tobias Moretti byl prvním Rexovým páníčkem a vydržel 4 série. Nakonec se ale rozhodl odejít, a tak ho museli nechat tvůrci zabít. Později velmi těžce sháněli náhradu, protože Tobiase diváci milovali. Volba padla na fešáka Gedeona Burkharda, který si zahrál i v českém velkofilmu Lída Baarová. A to velmi jednoduše. Na konkurz zavolali 10 herců, ale Rex přišel jako první ke Gedeonovi a velmi si rozuměli.

3. Natáčení

Dohromady bylo natočeno 119 dílů pořadu. Většina se natáčela ve Vídni, ale posledních 8 je z Itálie. Komisař Rex si získal popularitu po celé Evropě, ale i mimo ni. Vysílal se v Mexiku, Vietnamu, Argentině, Kanadě nebo Venezuele.

4. Nevysvětlený odchod herce

Fešák Gedeon Burkhard se bez omluvy nedostal na natáčení další série. Jel hledat štěstí v Americe a na Rexe se úplně vykašlal. Tvůrci měli co dělat. Musely se přepisovat scénáře a navíc byl vyhlášen konkurz na nového herce. Proto nebyl v seriálu odchod Gedeona, neboli komisaře Alexe Brandtnera nikdy pořádně vysvětlen.

5. Kolik si vydělal Rex?

Majitelé prvního Rexe, zmiňovaného Reginalda, si přišli v přepočtu na 100 000 korun za jeden natáčecí den. To už stačí na opravdu kvalitní granule. Hodnota seriálového Rexe prý byla díky značce a výcviku něco přes 1 400 000 korun.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy