Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

5 věcí, které děláme ve vztazích pořád dokola špatně

Některé věci ve vztazích opakujeme pořád dokola. Pak se nemůžeme divit,
že nefungují.
Zdroj: Profimedia
Umíme ovládat výpočetní techniku, cizí jazyky, vlastní emoce i emoce cizích lidí. Co jsme si však dosud neosvojili, jsou naše vztahy. Partnerství je jednou z nejnáročnějších disciplín v našem životě!

Už zase jste se pohádali, rozešli nebo stojíte uprostřed trosek kdysi fungujícího manželství?

Podívejte se sami sobě do očí a rekapitulujte.

Nevyskytly se tyhle věci i ve vašem vztahu?

1. Přetvařujeme se

Na začátku vztahu chceme být dokonalí, milí, akční, optimističtí. Děláme ze sebe nadčlověka, ke kterému máme na hony daleko, a oklamáváme tak nejen svého partnera, ale hlavně sami sebe. Přetvářka a lež má kratší nohy, než si dokážeme představit.

2. Podezíráme

Možná si s sebou neseme něco těžkého z minulých vztahů. Zradu, potupu nebo strach. Pokud tyto věci ale nenecháme minulosti, nikdy nebudeme moci začít nový vztah s čistým štítem. Základní mantrou nového vztahu je nepodezírat, ale věřit.

3. Soutěžíme

I když to většina z nás nechce pochopit, vztah není soutěž, ale partnerství. Měli bychom být tým, pomáhat si, snažit se podpořit druhého, a ne s ním donekonečna hrát přetahovanou o to, kdo bude dominantnější a kdo bude mít častěji poslední slovo.

4. Trpíme

Pokud jsme ve vztahu nešťastní a snažíme se to v sobě potlačit, jsme na nejlepší cestě k sebedestrukci. Lidé by měli být ve vztahu jen tehdy, pokud jsou kompatibilní, mají si co předat a co sdílet. Dva odlišné elementy, které si spolu rozuměly jen jednou v opilosti na diskotéce, nestmelí ani ta nejpevnější vůle.

5. Hledáme

Pokud ve vztahu jsme jen proto, že hledáme to, co mají ostatní, chceme zaplnit volné místo sami v sobě nebo jen nevíme, co jiného v životě dělat, narazíme. Skutečný vztah přichází až ve chvíli, kdy jsme srovnaní sami se sebou a víme, že dokážeme být šťastní. Tehdy teprve narazíme na někoho, kdo to má stejně a může to s námi sdílet.

Související články

Další články