Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

5 věcí, které dělá ve spánku každý a nemá o nich tušení

Není na světě nikdo, kdo by neměl rád spánek. Také je to jedna ze základních lidských potřeb. Bez spánku není radost ze života, jelikož únava nám nedovolí si užít den. Přinášíme vám 5 věcí, které při své oblíbené činnosti děláte a nevíte o tom.

1. Skřípání zuby

Této poruše se odborně říká bruxismus a mnoho lidí jí v důsledku stresu, strachu nebo spánkové apnoe trpí. Skřípají zuby od sebe, a pokud je tento jev dlouhodobý, můžou si trvale poškodit chrup. Většinou na poruchu přijde zubař, který doporučí léčbu.

2. Masturbace a orgasmus

Pánové se budí s erekcí, některé dámy mají štěstí a v noci je probudí orgasmus. Naše tělo nám ve spánku dopřává pěkně hříšné fantazie a někteří lidé v noci dokonce nevědomky masturbují. Hrstka jedinců navíc trpí tzv. sexsomnií ve spánku. To znamená, že mají s partnerem sex a ráno vůbec nevědí, že k něčemu takovému došlo a nic si nepamatují.

3. Paralýza

Během REM fáze spánku (kdy mrkáme a máme nejsilnější sny) nás tělo chrání. Jsme paralyzováni, abychom ve skutečnosti nevyváděli to, co ve svých snech. Je dokázáno, že pokud se během této fáze probudíte, nemůžete se ještě pár vteřin hýbat. Paralýza trvá. Je to děsivé, ale aspoň nemáte tendence nikam doopravdy běžet ani na nikoho křičet ve snech.

4. Hubnutí

No není ten spánek úžasný? Kromě toho, že si u něj nejlépe odpočineme, tak ještě ztrácíme kalorie, paráda! Ve spánku totiž tělo nejlépe spaluje.

5. Mozek si dělá pořádek

Během dne na nás působí mnoho vjemů a musíme vstřebat tisíce informací. Mozek toho má zkrátka moc a neodpočine si ani v noci. Tehdy má čas všechno utřídit a zbytečných vjemů se zbavit. Prostě je úplně vymazat. Během spánku také dokáže vylučovat nebezpečné toxiny.

Mohlo by vás zajímat

Další články