Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

5 věcí, které dělá každá matka a všechny tím rozčiluje!

Zdroj: achiv
Pokud patříte do skupiny maminka, je tento článek přímo pro vás. Pamatujete na doby, kdy jste byla svobodná a vedla jste dlouhé debaty o tom, co jako matka nebudete nikdy dělat? Jak jste na tom se zásadami teď? Těchto 5 věcí dělá totiž každá z nás.

Stát se mamkou je opravdu výjimečný pocit, na který se nejde nějak připravit, a tak je nemožné plánovat si, jak se budete v nové roli chovat. I když chce být každá z nás uvolněná, neustále krásná, pozitivně naladěná a spravedlivá, realita je jiná a s tím prostě nic nenaděláte. Bude lepší, když se s tím smíříte a nebudete se mateřskému chování bránit Těmto 5 věcem se nevyhnete, i když víte, že tím všechny vytočíte!

1. Už neexistuje Já, jsme jen My

Slíbila jste si, že i po narození potomka si zachováte svou vlastní identitu a nebudete používat věty typy: my se těšíme, my děkujeme, my spinkáme, my nemáme náladu... Bohužel v roli matky už prostě nejste jen vy, a tak je téměř nemožné okolí říkat: já dorazím, když s sebou berete malého teroristu, já děkuju za ty super dupačky, já v noci spím 3 hodiny a pak musím kojit Prostě se z vás stává nerozlučná dvojice, kterou charakterizuje slovo my!

2. Upjatá a vystresovaná

I přes veškeré úsilí zachovat si chladnou hlavu a dobrou náladu přijde čas, kdy po pár probdělých nocích s dostatečně hlasitým řevem propadnete do stresu. Stane se z vás přesně ta nesnesitelná ženská, které jste jako bezdětná urážela. Bohužel, je to tak.

3. Stále je potřeba ujišťovat se, že nevypadám zase tak hrozně

V těhotenství naberete asi tisíc kilo, vaše kůže se natáhne, vlasy ochabnou, nehty se zlámou a porod s vaším tělem udělá taky své Takže i když jste si slibovala, že budete vypadat jako ty maminky v časopisech, nastává období tepláků, promočených triček od mléka a drdolů. Tohle si ovšem žádná žena nepřizná, a tak se nebojí každého zeptat, jestli fakt vypadá tak strašně, no a ostatní logicky ze zdvořilosti řeknou, že ne.

4. Jen já mám pravdu, jsem přece matka

Vy jste porodila, vy kojíte, vy se staráte, a tak vy máte přednostní právo říct, co vaše dítě potřebuje a co si zrovna myslí. To, že vám chce někdo i s dobrým úmyslem poradit a starost ulehčit, se prostě neodpouští.

5. Bezdětné ženy jsou naše úhlavní nepřítelkyně

Taky jste k nim kdysi patřila. Byla jste svobodná, ještě zachovalá a mohla jste si dělat, co jste chtěla a kdy jste chtěla. Tyhle doby ale už dávno odvál čas, a tak můžete těmto ženám jedině závidět. To ovšem nikdy nepřiznáte, a tak o nich neřeknete jedinou dobrou věc. Bezdětné ženy jsou nevyspělé, neschopné a naprosto nepoužitelné

Související články

Další články