Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

5 věcí, které by matky měly okamžitě přestat dělat svým dcerám

5 věcí, které by matky měly okamžitě přestat dělat svým dcerám
Zdroj: profimedia.cz
Dnes je krásný svátek s názvem Den matek. Jak samy maminky s oblibou říkají, pokud s nimi nesouhlasíte: "Mámu máš jenom jednu!" To je neoddiskutovatelný fakt, a tak se půl republiky chystá na návštěvu své milované, aby jí dala kytičku, dáreček, pozvala na večeři... A vyslechla si to, co opravdu slyšet nechce, ale jiná možnost není. Jednou za čas se to přežije.

Znáte to sami ze svého okolí, kdo dnes vychází se svými rodiči A kolik dcer má dobré vztahy se svojí matkou? Samozřejmě, že jsou mezi námi ty šťastné, ale je jich čím dál méně. "Nechce se mi tam jezdit. To si radši po šíleném pracovním týdnu užiju pohodový víkend než poslouchat její narážky a rozčilovat se," věta, která je slyšet z úst mladých žen čím dál častěji.

Ty jsi zase přibrala

Matky mají hodně zvláštní dar myslet si, že věci, které jsou evidentní, nevidíme Ano, přibrala. Vím o tom. Jediné, čeho matka dosáhne, že svým falešně milým hlasem, ze kterého jdou osypky, upozorní na váhu své dcery, je to, že si od ní, pokud to jen trochu jde, dá dcera zase na nějaký ten čas pauzičku.

Kolik to stálo

Jé, pozvala jsi nás do nového bytu. A kolik platíš? Máš nové auto a kolik to stálo? Milé maminky, pokud jste se dostaly do stavu, kdy vám vaše dcery nemají zájem říct, kolik vydělávají, a o tom, kolik co stojí, vám lžou, způsobily jste si to prostě vy samy tím, jak jste se chovaly, a smiřte se s tím, že s každou touhle otázku na vás hodí dcera pohled: "Co je ti proboha do toho?"

Ano, pravděpodobně jste neustále měly kecy na to, že utrácí nebo že je něco drahé nebo že by měla utrácet za něco jiného a určitě by jí stačil levnější byt, případně mezi vámi ta důvěra prostě není, sečteno podtrženo - pravé hodnoty věcí se už nikdy nedozvíte, je zbytečné se na to ptát.

Ty ses nikdy neuměla obléct

Co to máš na sobě? A proč sis nevzala tu červenou vestičku, co jsem ti koupila? Maminky, na to, abyste oblékaly dcery, jste měly celé dětství. Některé z toho mají trauma dodnes, takže už je čas se smířit s tím, že se v dospělosti vaše Maruška bude oblékat prostě tak, jak je jí to pohodlné, a co je nejdůležitější - tak, jak se cítí dobře a připadá jí, že jí to tak sluší.

Nemáš děti

To se nebojíš, že nebudeš mít děti? Proboha, samozřejmě, že pokud je nám třicet a jsme samy, tak se bojíme. Ale děti dnes běžně rodí zdravé čtyřicítky, takže klid, netřeba stresovat A mnohem lepší si na ně počkat než je mít narychlo s nějakým koštětem.

Pořádná práce

Kdy už začneš dělat něco pořádného? Tak proč nejdeš dělat něco jiného, když tě to nebaví? A potom je varianta číslo dvě. Buď ráda, že máš práci, doba je zlá! Dál to asi necháme bez komentáře

Co dodat na závěr. Snad jen to, že pevné rodinné pouto je dnes čím dál vzácnější a rozhodně to není vždy chyba jen dětí Nebo snad máte jiný názor?

Související články

Další články