1. „Moje máma to ale dělá takhle…“

Začíná věty slovy „Moje maminka…“ a různými podobnými variacemi? Tak ruce pryč. Tohle znamená jediné. Chce si z vás postupně vychovat svoji maminku. To, že něco neděláte jako jeho matka znamená, že to prostě děláte špatně a měla byste to změnit. A bude vás s tím otravovat tak dlouho, dokud nebude po jeho. Nebo spíš po jeho matce. Ruce pryč.

2. „Proč nemáš víc uklizeno?“

Mamánek může své mamánkovství na prvních rande skrývat a vše se dostane do fáze, kdy si ho vezmete domů. Tady už se vykokotí naplno. Začne se ptát, jestli máte to oblečení poházené na křesle pořád, kdy jste naposledy myla okna, proč je ta lednice prázdná apod. Na to totiž z domova není vůbec zvyklý, tam má svůj mama hotel a nic mu nechybí. Nedej bože, aby ráno neměl připraveno své oblíbené kakao!

3. Nic neumí

Jeho matka je superžena, ale jemu to vůbec nedochází. Vždycky všechno obstará za něj, aby se on, chudáček, nemusel s ničím namáhat. A tak mamánek neumí vyměnit žárovku, přibít hřebík nebo dokonce najít správný program a zapnout pračku. Proč by to taky dělal, když to někdo vždycky udělá za něj.

4. Nebude se chtít přestěhovat

Tak jste se dostala do bodu, kdy opravdu chodíte s mamánkem a jste rozhodnutá vyhrát válku s jeho matkou. Jenomže to nejde. Tahle bitva se nedá vyhrát. On se k vám nikdy nepřestěhuje. Musel by začít platit půlku nájmu, zapřáhla byste ho do domácích prací a navíc by si chudáček musel sám vařit! Už jenom z té představy je mu mdlo. Maminka to jistí.

5. Ujišťování

Kam na dovolenou? Jaký koupit mixér? Co koupit kamarádům za svatební dar? Tohle nikdy nebudete řešit ve dvou! Mamánek i k malému rozhodnutí potřebuje požehnání od své maminky, která ví všechno nejlíp. Hlavně to, jak utratit vaše peníze. Zvažte, jestli chcete vztah ve dvou, nebo ve třech.