Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

5 úžasných bylinek, díky kterým budou vaše vlasy naprosto neodolatelné

Vaše vlasy si zaslouží vaši péči!
Zdroj: archiv
Nic nedokáže rozmazlit vaše tělo a smysly jako právě bylinky. Dopřávejte si je tudíž co nejčastěji a těšte se z jejich účinků.

Blahodárné účinky bylin znaly už naše prababičky.

A jelikož opakování je matka moudrosti, podíváme se na 5 z nich, které nejen s vašimi vlasy dokáží doslova zázraky.

1) Tymián

Tuhle bylinku, kterou si snadno vypěstujete i doma na parapetu, znáte hlavně z kuchyně. Stejně dobře ale poslouží i pokožce vašich vlasů! Využijte odvar k oplachům a masáži vaší kštice a zbavte se mastnoty a předejděte vypadávání vlasů!

2) Levandule

Tahle voňavá a v kosmetice často používaná bylinka má silné protizánětlivé účinky. Je jedním z nejlepších kosmetických přírodních prostředků, protože se hodí pro všechny typy pokožky. Vaše vlasy navíc krásně provoní.

3) Máta peprná

Pokud už si nevíte rady se svědivostí vlasové pokožky a s lupy, tak určitě vyzkoušejte mátu. Obsahuje množství mentolu, který má antiseptické a protizánětlivé účinky, čímž omezí tvorbu lupů a zároveň uklidní podrážděnou pokožku.

4) Kopřiva

Kopřiva se proslavila hlavně jako léčivka, která pomáhá při padání vlasů, podporuje jejich růst a zanechává vlasy lesklé. Mnohé maminky po porodu by o jejích skvělých účincích mohly vyprávět!

5) Jinan dvoulaločný

Možná ho znáte spíše pod názvem ginkgo biloba. Sbírají se jeho listy, které obsahují cenné látky pro naše vlasy. Stačí si udělat masáž pokožky hlavy výtažkem z jinanu, budou lesklé, posílené, omezí se jejich padání a stimulují se vlasové kořínky.

Související články

Další články