1. Zlatokopky začátečnice – u těchhle typů holek to není vůbec těžké poznat. Že je něco špatně, pochopíte hned, když si projedete jejich profil. Jako studium mají uvedenou vysokou školu života a jejich místo bydliště je New York nebo Los Angeles. Přitom se krčí v pronajatém bytě 1+kk někde v Ostravě a vyčkávají na svou příležitost. Profil mají plný laciných fotek z barů ze Stodolní, kde tráví většinu života. Za denního světla byste je ale vůbec nepoznali. Vypadají úplně jinak než v noci na party. A mají taky důvod. Ve dne totiž dělají obyčejné servírky v nějakém zakouřeném pajzlu, proto musí krýt svou identitu.

2. Pokročilé zlatokopky – tady jsme o level výše, což je třeba si uvědomit. Tenhle typ holek je o něco málo nápadný, ale stále se dá prokouknout ještě velmi snadno. Jako zaměstnání mají uvedeno OSVČ a po večerech se kroutí u tyče v nějakém hampejzu. Tam si dělají poočku rozhled, kdo by mohl být ve vatě a kolem koho by se měly motat celý večer. Na profilu moc fotek nemají, a když už nějaké, dávají si sakra pozor, aby byly ťip ťop. Stačí s nimi prohodit pár slov psaným písmem a rázem poznáte, že to jsou naprosté blbky.

3. Vychytrale obezřetné zlatokopky – nyní se dostáváme do takového zlatého středu. Tyhle holky vědí, že pokud chtějí ulovit opravdového pracháče, musí si dávat sakra pozor, co o sobě vypustí do světa. Většina z nich pracuje jako asistentky, a tak mají na sebe trochu větší nároky. Chodí do fitka, kde si udržují svou postavu, proto je někdy těžko poznat, zda jsou všechny jejich fotky na sociálních sítích pravé. A ony si samozřejmě dávají pozor, aby to poznat téměř nešlo. Sem tam se nechají svézt luxusním autem svého šéfa, a když si odběhne do trafiky pro cigarety, nezapomenou si v něm udělat selfíčko. Tyhle lištičky jsou pěkně vychytralé!

4. Zlatokopky profesionálky – nepracují. To je jejich pravidlo. Svůj volný čas tráví kávičkováním se svými stejně vychytralými kamarádkami. Aby si byly jisté tím, že opravdu nikdy nebudou muset pracovat, mají nejméně dva chlapy. Ti si je hezky vydržují, ony na oplátku od nich kromě bezmezné náklonnosti a peněz nic nechtějí. Zcela jim vyhovuje, když je chlap ženatý. Aspoň s ním nemusí trávit tolik času. Hlavně že to sype.

5. Zlatokopky géniové – tohle už je opravdu oříšek. Tahle děvčata mají už docela dobrou práci, svoje vlastní menší autíčko a pěkný pronajatý byt. Na svém těle a vzhledu si nechávají opravdu záležet. Proto si hledají k sobě rovného. Nějaký horník nebo číšník by u nich rozhodně nepochodil. Poznat, zda se jedná o opravdovou lásku, nebo jen touhu po penězích, je vážně obtížné.