Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

5 typů vnitřního dítěte: Najděte sílu skrze to své!

Uvnitř jsme pořád malými dětmi.
Zdroj: instagram
Někdy se stává, že život přináší taková poznání, která jako by vás měla srazit. Bývají to těžké zkoušky. Život hází klacky pod nohy, ale mohou vás něco naučit. Třeba objevit vlastní sílu. Dá se využít mnoho způsobů formou různých terapií. Způsobů, jak se chránit, je hodně.

Třeba se zbavit závislostí. Závislostí na nikotinu, na alkoholu, nakupování… Rozejít se s otravným partnerem a nebo všechno dohromady.

„Také přichází v úvahu cesta k sobě a svým dětským přáním. Když je v životě těžko, často pomůže něco, co se podvědomě občas dělává. Cesta vede skrze vlastní dětská přání,“ vysvětluje známá kartářka Helen Stanku.

Uvolněte se a spojte se se svým vnitřním dítětem. Mluvte s ním. K naladění vám mohou pomoci kameny či dým z vykuřovadla a v něm vaše obrázky malované ve vzduchu. A nebo také toulky přírodou či oblíbenými místy. Uchýlení se ke svým dětským přáním pomáhá zmírnit jakoukoliv bolest. Pomáhá zmírnit tíhu zodpovědnosti za všechny a vše okolo. Pomáhá znovu nalézt radost. Někdy přinese poznání, že být mladý a nevědomý je lepší než starý a v depresích. Protože odkrytá zkušenost a poznání bolestných ztrát jednoduše navrací touhu po bezstarostném dětství.

A jaké že to jste dítě vy?

Připravte si do zásoby hromádku sladkostí a popřemýšlejte, kdože se to ve vás skrývá:

1. Dítě přírody

Pokud hledáte svůj klid v přírodě, vaše vnitřní dítě je jemné a citlivé, ale i silné a odolné jako příroda.

2. Osiřelé dítě

Ani nepotřebujete ztratit rodinu, abyste v sobě našli kus osiřelého dítěte. Stačí se cítit nemilovaně a odstrčeně. Jak to je ve skutečnosti tu nehraje roli.

3. Magické dítě

Tady je důvěřivé stvoření. Věří tomu, že je možné vše. Vždy vidí v lidech to dobré. Dovede odpouštět křivdy. Je tolerantní. Pokud jste v dětství často slýchali, že jste naivní blázínci, můžete nyní unikat právě sem.

4. Ukřivděné dítě

Tím jste, když neúspěchy celého života svádíte na kruté dětství. Snažte se namísto strachu nalézt v těžkém dětství váš zdroj síly. Nářkem na zlý svět mnoho nezískáte.

5. Věčné dítě

To v sobě ukrýváte, pokud umíte těžit z každé chvilky a také z maličkostí. Pokud v sobě vykřešete bezstarostnost, radost, hravost a zvědavost. Také když utíkáte před zodpovědností i závazky patřící dospělým.

Každý z nás má to své dítě stále s sebou. Je stále ukryto někde uvnitř a my se s ním můžeme vždy spojit a podívat se opět na svět jeho očima. Tento pohled hodně napoví, co je a co není dobré. A jakým směrem se nyní dát. Jestli už ve vás dřímá malý filozof či bojovník, každý jste originál. To, co nejste, v sobě nenajdete.

Pokud si dopřejete chvilku času pro sebe a zastavíte se, budete více znát sami sebe, a to vám dá sílu. Nikdo vám nemusí říkat, jací jste. To vy už přeci dávno víte. S tímto vědomím snáze vysurfujete všechny vlny vyskytující se ve vašem životě.

Související články

Další články