Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

6 trapností, které na dovolené dělají jen Češi

Cože, tohle že má být pivo?
Zdroj: youtube.com
Také na dovolené poznáte hosty, kteří jsou z Čech? My Češi jsme prostě ve světě takovou kuriozitkou, která se jen tak nezapře. Ponožky v sandálech, všechno špatně i přežíračka k prasknutí jsou jen zlomkem našich vlastností. Víte, které trapnosti Češi na dovolené dělají?

Chystáte se i letos v létě k moři? Pak se konečně nechovejte jako burani, ale jako lidi na úrovni. Poznat Čecha na pláži je totiž stejně lehké jako všimnout si ukřičeného Itala. Ve světě se o nás moc hezky nemluví a možná za to můžou tyhle trapnosti, které neustále děláme.

1. Ještě než se ubytuji, musím zjistit, kde mají dobré pivko

Nejenže dovolená na místě, kde neprodávají pivo, pro nás není přípustná, pro jistotu si ještě pár plechovek plzniček pasujeme s sebou už z Čech. U baru tedy podle piva v ruce poznáme Čecha během pár vteřin.

2. Vstává se brzo, aby se zabrala lehátka

Není možné si na dovolené odpočinout a nic neřešit. Ještě před východem slunce začíná šílený boj o lehátka. Rychle dát ručníky na lehátka, která se nám líbí. Jako bychom tak měli záruku, že nám ty ručníky nikdo neodhodí.

3. To nekupujem, v Čechách je to levnější

Kamkoli vkročíme, začínáme porovnávat cenu a rozhodně jen tak něco nekoupíme. Dovolená tedy pro Čecha neznamená období, kdy se finance neřeší a užívá se vše, co se naskytne. Naopak na dovolené se přepočítává každá koruna.

4. Koukej to dojíst a ochutnej ještě ten čokoládový dort

Jakmile se dostane Čech do hotelu s all inclusive, rozjíždí se obžerství, které končí až posledním dnem. To, že můžeme sníst neomezené množství, v nás vzbuzuje pocit, že snad musíme prasknout. Na večeři chodíme zásadně včas a jíme minimálně hodinu, ochutnat se musí naprosto vše.

5. Povyšujeme se a mluvíme česky

A pak že tohle je disciplína Rusáků. Kdepak, pokud nevíme, kudy kam, a prostě větu nejsme schopni přeložit, nastupuje do hry čeština, kterou nemáme problém použít prakticky kdykoli a kdekoli. No a pokud nejsme s něčím spokojeni? Proč to řešit v klidu a s úsměvem na tváři, když můžu být arogantní a nepříjemný.

6. Tleskání v letadle

Uf, dosedli jsme v pořádku, a tak musíme pilota odměnit potleskem. Asi žádné letadlo plné Čechů se neobejde bez tohoto rituálu. Pokud tedy poletíte s jinou než českou společností, budete trochu za exota, tak jen abyste s tím počítali.

Související články

Další články