Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

5 tipů na stabilní, rychlý internet pro každého

CETIN, Česká telekomunikační infrastruktura, v rámci budování a investic
do optické sítě staví denně 8 vysunutých DSLAMů, které umí zrychlit
stávající pevné připojení.
Zdroj: CETIN
Kvalitní internetové připojení se stává čím dál větší nutností. Se stabilním a rychlým připojení po síti, jež funguje stejně spolehlivě a bezpečně za každého počasí, denní nebo roční doby, bude třeba sledování digitální televize, hraní on-line her, nahrávání videí nebo poslech hudby skutečně zábava.

Kvalitní internetové připojení se stává čím dál větší nutností. Se stabilním a rychlým připojení po síti, jež funguje stejně spolehlivě a bezpečně za každého počasí, denní nebo roční doby, bude třeba sledování digitální televize, hraní on-line her, nahrávání videí nebo poslech hudby skutečně zábava.

Stabilní připojení po pevné síti

Ideálním typem připojení, které zajistí stabilitu a bezpečnost, je pevné připojení následně šířené po domácnosti bezdrátově pomocí wi-fi routeru. Pevné připojení je velmi stabilní, protože na něj nepůsobí žádné vnější vlivy, jako je počasí nebo výpadek proudu. Na výslednou rychlost má vliv vzdálenost od vysunutého DSLAMu, do kterého je internet veden optickými kabely a z něj dále rozváděn do jednotlivých domácností měděnými kabely. Připojení měst a obcí do optické infrastruktury přináší násobně vyšší rychlosti v připojených lokalitách a co je hlavní, také stabilní připojení. CETIN, Česká telekomunikační infrastruktura, v rámci budování a investic do optické sítě staví denně 8 vysunutých DSLAMů, které umí zrychlit stávající pevné připojení.

Wi-fi jen doma

Wi-fi sítě vyžadují přímou viditelnost mezi vysílačem a přijímačem. Překážkou jsou často stromy, listí na stromech nebo jiné domy. Na kvalitu přijímaného signálu mají vliv samozřejmě i povětrnostní vlivy, jako je hustý déšť nebo sněžení. Vzhledem k rušení wi-fi mnoha faktory je lepší mít pevné připojení k internetu. Druhým aspektem je zajištění bezpečnosti. Internet po pevné síti garantuje vyšší bezpečnost přenášených dat než wi-fi připojení. V době, kdy domácnosti denně nakupují přes internet, provádějí finanční operace prostřednictvím internetového bankovnictví či zasílají své citlivé osobní údaje lékařům nebo orgánům státní správy, je zabezpečení zasílaných dat vysokou prioritou.

Zkontrolujte si router

Příčina pomalého a nestabilního internetu může být v nastavení vaší sítě. Zastaralý či špatně nakonfigurovaný wi-fi router nebo nevhodně nastavená síť často negativně ovlivní kvalitu vašeho připojení k internetu.

Pozor na zavirovaný počítač

Máte pomalý a nespolehlivý přístup k internetu? Pak zkontrolujte vaše koncové zařízení. Podívejte se na aktualizace systému a prohlížeče, projeďte počítač antivirem a programem pro odhalování škodlivého softwaru, který vám pomůže najít případné problémy.

Komunikujte s vaším ISP

Nevyhovuje vám služba, kterou vám váš poskytoval připojení nabízí? Ozvěte se mu, může vám vyjít vstříc třeba v navýšení rychlosti. Informujte se o možnostech pevného připojení ve vaší lokalitě.

Foto DSLAMU poskytl CETIN, Česká telekomunikační infrastruktura, v rámci budování a investic do optické sítě staví denně 8 vysunutých DSLAMů, které umí zrychlit stávající pevné připojení.

Související články

Další články