Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 tipů na letní osvěžující drinky: Nebojte se experimentovat!

Namíchejte si v pohodlí domova váš oblíbený drink. Led je
základ všeho!
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
K létu prostě drinky patří. Je jedno, jestli se rozhodnete pro alkoholickou nebo nealkoholickou variantu vašeho oblíbeného drinku, hlavní je, aby byl pořádně vychlazený a nazdobený. Své oblíbené nápoje si můžete připravit i doma. Tady jsou jejich recepty!

Sluníčko, bazén a drinky, nezní to jako ráj? Pokud si chcete zpříjemnit volný den, nemusíte se hnát do barů, svůj oblíbený drink si vykouzlíte i v pohodlí domova, a to za pár minut. Tady máte recepty na vaše oblíbené nápoje. Na zdraví!

1. Mojito

Do sklenice dáme nakrájenou limetku, 8 lístků máty a třtinový cukr. Vše podrtíme. Sklenici naplníme ledem, nalijeme bílý rum cca 100 ml a dolijeme sodovkou. Ozdobíme kolečkem limetky a brčkem.

2. Piňa colada

Do mixéru nalijeme 4 cl bílého rumu, 1 cl kokosového sirupu, 2 cl smetany, 8 cl ananasového džusu, 4 – 6 kostek ledu a pořádně promixujeme. Drink nalijeme do vysoké skleničky a k dozdobení použijeme plátek ananasu.

3. Sex on the beach

Do sklenice dáme vodku a broskvový likér. Pak nalijeme džus, dáme led a pomalu po ledě nalijeme grenadinu. Grenadina musí pomaličku stékat po kostkách ledu do celé sklenice. Nápoj můžeme udělat i v šejkru. Lepší je připravovat nápoj prvním uvedeným způsobem. Sex on the beach (sklenici) ozdobíme malým deštníčkem a podáváme.

4. Cuba libre

Limetku opláchneme a rozpůlíme. Jednu půlku nakrájíme na čtvrtiny a druhou odložíme. Do vysoké sklenice vložíme kousky limetky, několik kostek ledu a zalijeme rumem. Z druhé poloviny limetky vymačkáme šťávu a přidáme do sklenice. Zbytek sklenice dolijeme kolou. Hotový koktejl Cuba libre podáváme s dvěma slámkami a míchátkem.

5. Cosmopolitan

Do šejkru vsypeme drcený led. Vlijeme vodku, brusinkový džus, cointreau a nakonec zastříkneme limetkovou šťávou. V šejkru vše důkladně protřepeme. Cosmopolitan nalijeme do koktejlky a ozdobíme kůrou z limetky. Ihned podáváme. Budete se cítit jako pravá Carrie Bradshaw.

Související články

Další články