V Praze je výběr malých a útulných kin opravdu veliký.

Tady máte 5 našich nejoblíbenějších!

1. Bio oko

Tohle kino, které samo sebe prezentuje jako „nejlepší kino na Praze 7“, má předlouhou tradici a najdete jej v ulici Františka Křižíka. Sál pro 397 diváků si zamilujete hned napoprvé. Je libo posadit se v opalovacím lehátku nebo zapadnout do útrob terénního jeepu? V Oku je to možné. K filmu doporučujeme ucucávat malinovku s vodkou, vyhlášený drink tohoto podniku!

2. Kino Aero

Kino Aero je jedním z nejstarších filmových klubů v ČR vůbec. Najdete ho na Praze 3 v Biskupcově ulici a zamilujete si i místní bar. Doporučujeme „Aero naslepo“, kdy přijdete do kina a vůbec nevíte, jaký film vás tu čeká.

3. Kino Světozor

Ulice Vodičkova, Praha 1. Přesně tady najdete dvousálové artkino, které se zaměřuje hlavně na kvalitní evropský a mimoevropský film. Z programu si vybere snad každý, proto neváhejte a určitě vyzkoušejte!

4. Kino Atlas

Atlas nabízí 2 kinosály a znovu otevřeno bylo teprve nedávno. K rekonstrukci kina posloužily mimo jiné i příspěvky od věrných diváků. Kino najdete v Sokolovské ulici na Praze 8.

5. Kino MAT

Kino MAT s kapacitou sálu pro 46 diváků promítá 2–3 filmy denně. Pohodlná křesla, moderní technika a restaurace. To vše vystihuje malé kino na Karlově náměstí na Praze 2.