Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

5 tipů jak nakoupit levněji přes internet o kterých jste nevěděli

Online nákupy
Nakupování přes internet je trendem posledních let, který ještě zesílil v době lockdownu. Nejen, že je to pohodlná, rychlejší, ale také často i levnější varianta nakupování než klasické procházení kamenných obchodů. Máme pro vás 5 tipů, jak ušetřit při nákupech přes internet o kterých jste možná ani netušili.

Cashback na internetové nákupy

Věděli jste, že s každým nákupem můžete získat vždy několik procent ze zaplacené částky zpět na svůj bankovní účet? Stačí nakoupit tak jak to děláte běžně ve svém oblíbeném eshopu a tzv. cashback portál vám následně vrátí několik málo procent z celého nákupu zpět.

Jak je to vůbec možné? Cashback portál má totiž domluvenou spolupráci s internetovými obchody, které mu platí provizi za každého přivedeného zákazníka. O tuto provizi se s vámi následně stránka nabízející cashback rozdělí. Podobných stránek u nás existuje celá řada, většinou se liší hlavně v tom, jak vysokou odměnu můžete získat. Vyšší odměny než konkurence nabízí například Kuponer.cz, kde je možné kromě odměny za nákup získat i slevové kódy (viz. dále).

Slevové kupony

Znáte slevové kupony, které čas od času můžete dostat na email? Třeba jako poděkování nebo jako dárek na narozeniny. Těchto slevových kuponů je obvykle na internetu spousta (hlavně v případě větších eshopů) a vy díky nim můžete ušetřit. Existují specializované weby, které slevové kupony nabízejí. Případně můžete využít kombinaci slevových kuponů a cashbacku, kterou nabízí výše zmíněný Kuponer.cz.

Cenové srovnávače

Cenové srovnávače pro Vás jistě nejsou žádnou novinkou. Věděli jste však, že můžete využít i specializované srovnávače cen například při nákupu oblečení nebo dekorací do domácnosti? Tyto služby (jako je Glami.cz nebo Favi.cz) slouží rovněž také jako zdroj inspirace při výběru. Pokud však nakupujete třeba televizi, jistě vám postačí Heureka.cz či Zbozi.cz.

Nakupujte kvalitní zboží

Vybrat si ten správná produkt je obvykle to nejdůležitější. Jak říká jeden dobře známý citát “Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci”, často se vyplatí si za kvalitnější výrobek připlatit a ve výsledku tak ušetřit. Pokud tedy chcete za své peníze získat co nejlepší poměr ceny a výkonu, pak máte na výběr dvě možnosti. Buď si projdete všechny nejprodávanější produkty v dané kategorii sami a sami si rovněž zhodnotíte, který výrobek vám sedne nejvíce, nebo si necháte poradit. Inispiraci můžete čerpat třeba v časopise dTest, který je opravdu kvalitním rádcem při nákupech nebo využít nějakou online alternativu, jako je Compari.cz.

Bonusový program a levnější doprava

Řada eshopů (i těch velkých) nabízí bonusový program pro vybrané zákazníky. Zkuste si případně zjistit zda můžete tyto výhody bonusového programu (se kterým se často pojí nižší ceny) využít. VIP program pro vybrané zákazníky nabízí třeba Datart, do tohoto programu se však nemůže bohužel zapojit každý. Využít lze u některých obchodníků rovněž slevy pro studenty na ISIC nebo jiné slevové programy. Bonusové systémy jsou zkrátka vždy trochu individuální záležitostí každého obchodníka a je dobré si před nákupem zjistit, jaké možností vámi vybraný eshop nabízí.

Platba za dopravu je i v dnešní době bohužel často stále aktuální téma. I velcí obchodníci, jako je Alza nebo Mall nenabízí zpravidla dopravu zdarma při překročení určité ceny nákupu. Dopravu zdarma pak je možné získat pouze v rámci speciálních marketingových akcí. Řada menších obchodníků však za předpokladu splnění určitých podmínek doručí objednávku až k vám domů zcela zdarma nebo s výraznou slevou.

Související články

Další články