Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

5 Slovenek, které by zítra v bratrovražedném souboji měly fandit českému hokeji, ale nikdo jim to nedovolí: Proč je naši mezi sebe v reálu nikdy nevezmou?

Tyhle slavné Slovenky jsou v Česku už řadu let, přesto si do nich ale
lidé často kvůli tomu, odkud pocházejí, rýpnou.
Zdroj: herminapress.cz
+ Další fotografie

Mezi Češkami a Slovenkami už roky zuří tichá válka. Slovenky si o sobě myslí, že jsou krásnější, ženštější, Češky jim to zase vrací tím, že na rozdíl od nich jsou více inteligentní, je mezi nimi méně zlatokopek a nechovají se jako hysterky.

Jednoduché to mezi námi nemají ani známé osobnosti, které se narodily na Slovensku, ale v Česku žijí už delší dobu. Zlí diskutéři je v názorech pod články často nazývají „protivnými Slovenami“ a „ať táhnou, kam patří“. A i když velká část Čechů bude tvrdit, že z rozpadu Československa nejsou nadšení, že jsme stále „bratři“ a patříme k sobě, je tu i druhá část, která Slováky mezi sebe nikdy nepřijme a při jakékoliv příležitosti si neodpustí ostrou narážku.

Které jsou nejznámější Slovenky žijící v Česku?

1. Andrea Verešová (33)

V roce 1999 získala titul Miss Slovensko, už několik let ale působí a žije v Česku. Andrea si dává pozor, aby v rozhovorech s českými novináři mluvila naším jazykem.

2. Dara Rolins (41)

Zpěvačka se narodila v Bratislavě, mnoho let už ale žije v Praze. I Dara v Česku respektuje národní jazyk a do slovenštiny „přeskakuje“ podle potřeby.

3. Andrea Kerestešová (29)

Herečka, pocházející z obce Hlinné, okres Vranov nad Topľou, se u nás prosadila ve filmu Rafťáci. Tehdy ji ale kvůli výraznému slovenskému akcentu nadabovala Andrea Elsnerová. Kerestešová se ale snaží a i když je její akcent patrný i v seriálu Vyprávěj, budiž jí k dobru právě její snaha.

4. Yvetta Blanarovičová (50)

Herečka vystudovala konzervatoř v Žilině a poté přesídlila do Prahy. Díky tomu, že je zde tak dlouho, by už málokdo poznal, že pochází ze Slovenska.

5. Daniela Šinkorová (41)

Zazářila v seriálu Ordinace v růžové zahradě, ale potom, co v populární sáze skončila, už o ní není příliš slyšet. Občas se sice objeví v televizi, ale její popularita už zdaleka nedosahuje takového vrcholu jako kdysi.

Související články

Další články