Znáte je z vašich oblíbených filmů, na červeném koberci pózují v nejdražších róbách, kupují vily za miliony dolarů, a přesto si v životě zažili, jaké to je být na dně. Kdo měl v životě hluboko do kapsy, než se stal slavným?

Když Halle Berry (46) poprvé odešla z domova, ocitla se v New Yorku úplně ztracená. Byla bez peněz a nevěděla, kde složit hlavu. Její matka jí řekla, že se může vrátit domů, ale jinak jí v její cestě nijak nepomůže. Halle se rozhodla, že se domů nevrátí, a než se jí podařilo sehnat práci, pobývala nějakou dobu mezi bezdomovci.

Jim Carrey (51) sám přiznává, že svůj smysl pro humor získal díky tomu, jaké realitě musel čelit jako dítě. Nic jiného než dělat si legraci z nuzných poměrů, v jakých žil, mu ani nezbývalo. Jeho rodina žila v zadní části dodávky, Jim se po nějaké době přemístil ke své sestře, u níž obýval stan na jejím dvorku.

Sam Worthington (36) o sobě říká, že žil v podstatě hlavně v autě do doby, než dostal roli ve snímku Avatar. Herec podivín svoje jednání zdůvodnil tím, že nechce řešit hypotéky a jiné účty. Jenže ono to zkrátka jinak nejde.

Moderátor jedné z nejúspěšnějších amerických talkshow David Letterman (66) je dokonalým příkladem toho, že riskovat se vyplatí. Z rodné Indiany se přestěhoval do Los Angeles, a i když žil nějakou dobu ve starém pickupu, věřil, že je dost chytrý na to, aby se mu podařilo stát se spisovatelem komedií. A tuhle práci opravdu dostal.

Je dost neuvěřitelné představit si Jamese Bonda jako bezdomovce. Jeho představitel Daniel Craig (45) jím jednu dobu byl. Zatímco se snažil prosadit jako herec, pospával na lavičkách v londýnském parku.