Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 skutečných případů vymítání ďábla, kdy do lidí vstoupilo absolutní zlo: Z toho jde strach!

+ Dalších 7 fotografií
Když do člověka vstoupí zlo, tak musí na scénu přijít psycholog nebo psychiatr. A když odborníci nedokáží pomoci, přijde na řadu kněz. Exorcismus je stále živý, jen se o něm moc nemluví. Podívejte se na ty nejvíce šokující případy vymítání ďábla.

1. Případ Anneliese Michel

Jedná se o jeden z nejděsivějších případů exorcismu vůbec. Němka Anneliese se narodila roku 1952 do katolické rodiny. Byla považována za normální pohodovou holku. V roce 1968 ale začala mít vidiny a propadala se do silných záchvatů. Její stav se zhoršoval. Lékaři nedokázali poznat, co se s dívkou děje. Když si prokousla jazyk a začala tvrdit, že ji do postele tlačí cizí ruce a nechtějí ji pustit, dostala se do péče psychiatrů. Anneliese podstoupila testy na epilepsii, ale s negativním výsledkem. Lékaři tvrdili, že je zcela zdravá. Jenže dívce se začala zjevovat tvář šklebícího se démona. O případ posedlé dívky se začal zajímat kněz Ernst Alt. Ten jako první vyslovil podezření, že dívka má v sobě ďábla. Z Říma byl povolán exorcista Arnold Renz, který si za asistenta vybral právě Alta. Dívka upadala do transu, pila vodu ze záchodové mísy, volala Krista, kousala sebe i osoby, které k ní přišly. Mlátila hlavou o zem, částečně ochrnula, strhávala ze sebe šaty, vulgárně křičela na lékaře, plivala sliny a syčela, když viděla kříž. Začalo vymítání ďábla, které její tělo nevydrželo. Dívka zemřela 1. července 1976 – celý příběh najdete ZDE.

2. Ukřižovali ji v Rumunsku

Do krku jí narvali mokrý hadr namočený ve svěcené vodě, přivázali ji na dřevěný kříž a pak z ní tři dny vyháněli ďábla. Toto není popis hororového filmu, ale krutá realita. V roce 2005 byla v severozápadním Rumunsku umučena třiadvacetiletá Maricica Irina Cornici, o které jeptišky prohlásily, že v ní musí být zlo. Maricica Irina Cornici byla sirotkem z města Arad. Později jela navštívit kamarádku do pravoslavného kláštera Tanacu v obci Zapodeni a už tam zůstala. Líbilo se jí tam. Dívka ale trpěla schizofrenií, což se projevilo mimo jiné tím, že se jednou začala smát uprostřed mše svaté. Kněz a řádové sestry byli přesvědčeni, že v ní bydlí zlo. Když dívka chtěla z kláštera odejít, rozhodli se, že musí zakročit. Řetězem ji přivázali na kříž, do pusy jí narvali mokrý hadr, aby nekřičela, a začalo vymítání. Dívka zemřela v krutých bolestech – celý článek najdete ZDE.

**3. V hlavní roli papež František **

V roce 2013 na sebe upozornil papež František. Ten na ulici v Mexiku praktikoval exorcismus, když vyháněl ďábla z třiačtyřice­tiletého vozíčkáře. František přistoupil k poutníkovi, který seděl v kolečkovém křesle. Debatoval chvíli s jeho doprovodem a poté mu položil na dlouhých 15 sekund ruce na hlavu. A spustil modlitbu, během které se muž několikrát zatřásl. Na konci žehnání se věřící uvolněně sesunul do křesla – celý článek najdete ZDE.

4. Příběh Clary Germany Cele

Clara Germana Cele byla křesťanská misionářka, která se v roce 1906 vydala na misi do Jižní Ameriky. Tam ji měl údajně posednout satan. Od té doby, když se k ní někdo zkusil přiblížit s krucifixem, začala kolem sebe plivat, škrábat a vydávat nelidské zvuky. Opět i ona dokázala mluvit několika cizími jazyky a navíc zvládla předpovídat věci, které se teprve stanou – více si můžete přečíst ZDE.

5. Chlapec kolem sebe šířil zápach síry

Roland Doe byl čtrnáctiletý chlapec a v domě jeho rodičů se začaly dít prapodivné věci. Nejdříve to začalo docela nevinně. Po celém domě z polic a stolů padaly pouze náboženské předměty. Tohle zvláštní chování si nikdo nedokázal vysvětlit. Jenomže o několik dní později se na chlapcově těle začaly objevovat vyřezané rány a on odmítal komunikovat s každým, kdo se mu snažil pomoct. Zprvu byly všechny pokusy o vymítání neúspěšné. Podařilo se to až při třicátém pokusu, kdy byl chlapec už hospitalizován v nemocnici. Nemocniční personál odpřisáhl, že na samotném konci vymítání se po celé nemocnici linul divný smrad zatuchlé síry a neidentifikovatelný řev. Chlapec nakonec přežil – více si můžete přečíst ZDE.

Související články

Další články