Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Koronavirus se objevil v Česku: Těchto 5 příznaků vám napoví, že jste mohli chytit Covid-19

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
nákaza
Koronavirus s názvem Covid-19 se v průběhu února rozšířil i do Evropy a byl potvrzen už v České republice. Počet nakažených i obětí neustále roste. Nákaza byla potvrzena i v sousedních zemích Česka a lidé se obávají, že se nakazí. Jaké příznaky vám napoví, že s největší pravděpodobností trpíte koronavirem?

Koronavirus lze zpočátku poznat jen velmi těžko, příznaky u lehčích případů jsou totiž podobné chřipce. Covid-19 je ovšem vysoce nakažlivé infekční onemocnění a symptomy není radno podceňovat.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

Pět základních příznaků

  • horečka
  • dušnost
  • bolest na hrudi
  • kašel
  • rýma

V některých případech se u pacienta nakaženého koronavirem mohou objevit i bolesti kloubů či svalů. Evidovány byly rovněž případy, během nichž někteří pacienti, kteří nemoci podlehli, neměli horečku.

Zásady

Pokud máte pocit, že se u vás projevují zmíněné symptomy, podle českých lékařů je na místě zůstat doma a odpočívat, nejlépe nechodit mezi lidi. S tím souvisí i zásada, že pokud se vám přitíží, neměli byste chodit k lékaři, ale zdravotní stav konzultovat po telefonu, abyste někoho nenakazili.

Rozdíl mezi chřipkou a koronavirem

Největším rozdílem mezi chřipkou a koronavirem je fakt, že lidé, kteří mají chřipku, mají často i průjem a zvrací. Tento symptom byl u pacientů nakažených Covidem-19 zpozorován jen v 10 % případů.

Veškeré informace o koronaviru čtěte ZDE

Související články

Další články