Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

5 případů, ve kterých Pešán jako trenér selhal: Neustálá rotace sestavou i shození vlastních hráčů

Trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán.
Zdroj: Profimedia
MS v hokeji

Čeští hokejisté na mistrovství světa skončili po těsné prohře 0:1 s Finy ve čtvrtfinále a čekání na medaili se tak protáhne minimálně na deset let. Pro řadu lidí ale špatný výsledek není překvapením, napovídaly tomu i některé hrubě nevydařené zápasy v základní skupině. Jedním z faktorů, které stojí za neúspěchem, je i kouč Filip Pešán. Ten za celý turnaj předvedl řadu zvláštních kroků, nad kterými se podivoval nejeden hokejový fanoušek.

Šetřil klíčové hráče

Filip Pešán si připravil jedno velké překvapení hned na úvod turnaje. V generálce na šampionát se trenérovi sehrála útočná letka Lenc, Špaček a Stránský, Pešán je ale přesto nechal pro zápas s Ruskem na tribuně. Zdůvodnil to tím, že je šetřil na zápas se Švýcary. Přitom bylo od začátku jisté, že první těžké zápasy musí Češi zvládnout. To se ale nestalo.

Posadil jednoho z nejlepších obránců

Útočník Michael Špaček rostl s každým zápasem a delší dobu potvrzoval, že nominace na šampionát nebyla náhodná. Když ale došlo na zásadní čtvrtfinálový duel s Finskem, Pešán šikovného beka posadil na tribunu. Hokej je týmová hra, často ale stačí jeden hráč, který tým podrží včasným zákrokem nebo naopak přesnou přihrávkou. Třeba to mohl být právě Špaček.

Rotování sestavou

Zatímco jiné týmy měly možnost se na turnaji sehrát, ten český ji prakticky neměl. Ne snad proto, že by odehrál málo zápasů, ale především kvůli neustálým Pešánovým změnám. Jediná trojice nezůstala pohromadě, a tak to platilo až do čtvrtfinále. Hráči pak nedostali pořádnou šanci si na sebe zvyknout a vytvořit si mezi sebou tolik potřebnou chemii.

Podivné tajnosti

Když Jiří Sekáč nenastoupil v posledním zápase se Slováky, část lidí spekulovala o tom, že ho trenér nechal odpočívat. Druhá část fanoušků se pak klonila k tomu, že Sekáč sedí kvůli špatným výsledkům. Útočník posléze nenastoupil ani ve čtvrtfinále a několik dní s týmem ani netrénoval. Kouč přesto neřekl proč, a jak říkal už Robert Záruba před zápasem, není takové jednání normální.

Shodil své hráče

První dva zápasy ve skupině byly opravdu těžké. Nejprve Rusko, poté Švýcarsko, oba duely přitom Češi prohráli. Pešán následně prohlásil, že je to jeho "chyba nominace" hráčů na turnaj. Když tohle jeho svěřenci slyšeli, rozhodně to nemohlo být nic příjemného a v momentě, kdy potřebovali povzbudit, se jim dostalo jenom toho, že tam vlastně možná ani nemají co dělat.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy