V dnešní době, kdy většina z nás na internetu nadšeně sdílí všechno možné i nemožné, je velmi snadné zapomenout na to, že zveřejňování lechtivých fotografií (nebo dokonce osobních informací) vás může dostat do pořádného maléru. Nevěříte? Těchto pět lidí by vám k tomu jistě řeklo svoje…

  1. Clare Deloughrey – šestadvacetiletá britská hasička pózovala ve své uniformě (i bez ní) před objektivem svého dobrého kamaráda, který se živí jako profesionální fotograf. Ten ale pikantní snímky následně zveřejnil na své webové stránce, kde si jich všiml jeden z Clařiných kolegů a upozornil na ně nadřízené. Clare dostala výpověď – ne však kvůli nahotě, nýbrž kvůli tomu, že na uniformě bylo logo organizace, která ji zaměstnávala.
  2. Penny Danne – dlouhých 17 let Penny pracovala jako policejní seržantka ve floridském městečku Daytona Beach. V květnu letošního roku se však dopustila osudové chyby, když jednoho ze svých kolegů obvinila ze sexuálního obtěžování. Následné vyšetřování totiž mimo jiné ukázalo, že Penny je doslova závislá na virtuálním sexu a ráda se chlubí svým tělem – v jejím počítači se našlo celkem 247 pornografických fotografií, které náruživá policistka průběžně zveřejňovala na různých internetových stránkách pro dospělé. K její cti nutno dodat, že krátce po vypuknutí skandálu na svou funkci dobrovolně rezignovala.
  3. Tracy Chandler – čtyřicetiletá matka tří dětí se dostala do konfliktu se svým zaměstnavatelem – anglickým fotbalovým klubem Doncaster Rovers – poté, co v erotickém spodním prádle zapózovala vedle plyšového týmového maskota. I ona byla popuštěna, avšak vedení klubu nakonec uznalo, že šlo o unáhlené rozhodnutí, a nabídlo jí její práci zpět.
  4. Matthew Maleski – z dvaatřicetiletého ergoterapeuta a speciálního pedagoga na newyorské Public School 183 se k nemalému zděšení jeho nadřízených vyklubal pěkný zvrhlík. Nejenže se svými odvážnými snímky chlubil na Facebooku, ale také je zájemcům rozesílal prostřednictvím pracovního Gmail účtu. A aby toho nebylo málo, vyšlo najevo, že na server YouTube uploadoval video, ve kterém polonahý tančí ve společnosti dalších dvou mužů s přezdívkami „Pornstar“ a „Joey Jinx“. Pak už následoval vyhazov.
  5. Olivia Sprauer – šestadvacetiletá kráska a matka dvou malých dětí si na živobytí vydělávala nejen jako učitelka angličtiny na floridské Martin County High School, ale také jako modelka. Přestože se nikdy nenechala fotit úplně nahá, správa školy pro její druhé zaměstnání neprojevila pražádné pochopení a Olivia dostala padáka.