Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

5 potravin, které nás prokazatelně požírají zevnitř a postupně nás zabíjejí!

5 potravin, které nás prokazatelně požírají zevnitř a postupně nás zabíjejí!
Zdroj: archiv
Předchozí Další
Vaše tělo funguje podobně jako vaše auto. Kdybyste do nafťáku nalili benzin nebo řepkový olej, asi vás do práce neodveze. To, co vpravíte do svého těla, se následně projeví i na jeho funkci.

Všichni si přejeme být zdraví a žít bez komplikací co nejdéle.

Vyhnout bychom se proto měli potravinám, které v našem těle podporují rakovinné bujení.

Na černý seznam si sepište těchto 5 věcí!

1. GMO

Geneticky modifikované potraviny (GMO) jsou velice rizikové pro naše zdraví. Od roku 1996, kdy byly do oběhu pro lidskou spotřebu zavedené první potraviny tohoto charakteru, vzrostlo toto číslo ze 7 % na 13 % obyvatelstva, kteří onemocněli vážnou chorobou.

2. Chemicky zpracovaná mouka

Když je pšenice bělená, upravovaná a konzervovaná, ztrácí všechno ze svých kvalit Bílá mouka je známá svým vysokým glykemickým indexem. Způsobuje prudké nárůsty hladiny cukru a inzulínu v krvi.

3. Hydrogenované oleje

Vždy, když si kupujete rostlinný olej, dbejte na to, aby byl lisovaný za studena. Jiné varianty zpracování jsou škodlivé! Na pozoru se mějte hlavně u sójového a řepkového.

4. Alkohol

Hned po tabáku jde o největšího zdravotního strašáka. Zvlášť pokud jej užíváte nadměrně. Srdeční selhání, rakovina jater a tlustého střeva nejsou nejlepší vyhlídky.

5. Uměle "nízkotučné" výrobky

Bez ohledu na to, o jaký produkt se jedná, téměř všechny tyto potraviny obsahují umělé přísady a náhražky, které jsou pro zdraví velmi nebezpečné.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy