Jsou věci mezi nebem a zemí, které vám sice znepříjemňují život, ale po čase na ně prostě rezignujete. Jako by nebylo ve vaší moci je ovlivnit, přestože se snažíte. Jak moc jsou nadpřirozené síly, které vám například neustále plní přihrádky v autě, přestože je stále vynášíte, otravné, vám dojde až ve chvíli, kdy sednete do vámi pořízeného auta. Jako já, do octavie od společnosti AAA Auto.

Těchto pět věcí zažíváme v našich starých autech.

Krámy v kufru

V zatáčkách se ozývají divné zvuky, lítá to ze strany na stranu a nákup křičí o pomoc, protože ho drtí hever, který nikdo už měsíce nedal zpátky na místo. To je běžná cesta z práce, když se mezitím zastavíte v obchodě. Některé věci se v kufru časem natolik uhnízdí, že to vypadá, jako by tam byly odjakživa.

Naprosto přeplněné přihrádky, všechny

Přihrádkový duch bydlí ve většině aut. Asi jediná chvíle, kterou byste si měli náležitě užívat, je, když se do přihrádky v autě něco vleze. A bonus – v případě jejího otevření nic nevypadne. To je chvíle, kdy si odvážíte nově koupené auto. Ať už jedete z areálu nebo z garáže štědrého tatínka, tohle si pamatujte. To už se totiž velmi pravděpodobně nikdy nestane.

Náhradní boty, všude

Tento problém se týká především žen. Přestože se zařeknete a koupíte si krásné skládací baleríny z edice Sex ve městě, které s sebou můžete nosit v luxusním pytlíčku i v kabelce, připomíná vaše auto botník. Žabky, tenisky, baleríny, už dva měsíce domů neodnesené napodobeniny loubotinek… Známe to.

Životu nebezpečné koberečky

To je ta věc, kterou máte pod nohama, a vždycky je potřeba koupit něco jiného než rozedraný zapáchající kobereček, který se občas stočí pod pedály a blbě se brzdí. Ten pocit přesně na míru sedících a čistých koberečků. Ach!

Navždy ztracené věci, které spadly mezi řadicí páku a sedačku

Vyčistit auto od drobných, obalů, papírků a mini krámů všeho druhu ze záhadného bermudského trojúhelníku, kterým je v tomto případě ona prokletá mezírka mezi sedačkou a řadicí pákou, dá hodně práce. A nikdy už prostě není tak dokonale nepoškozená.

Jistě, jsou to malichernosti, kvůli kterým si člověk nebude hned pořizovat auto. Proč si ho neuklidit?

Jenže auta už dávno nejsou dostupná jen vyvoleným. Navíc s sebou rovnou můžete vzít své staré auto, které vám vykoupí.