Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

5 obyčejných věcí, kvůli kterým jsme čím dál tím hloupější

Ilustrační foto.
Zdroj: Pixabay
Předchozí Další
Jsou to zlozvyky, které nám dennodenně narušují náš biorytmus a vedou tak nejen k poruchám soustředění, ale celkovému hloupnutí.

Nechcete, aby byl váš mozek děravý jako řešeto?

Vyvarujte se těchhle 5 zlozvyků, kterými si ničíte mozek.

1) Vynechávání snídaně

Je dokázáno, že lidé, kteří zapomínají snídat, mají nižší hladinu cukru v krvi a jejich mozek je tím nedostatečně vyživován. Takže zítra si umíchejte vajíčka a překvapte šéfa svým bystrým rozumem!

2) Kouření

Je vědecky dokázáno, že dlouhodobé kouření způsobuje úbytek mozkové hmoty a může vést až k Alzheimerově nemoci. O špatné erekci nemluvě.

3) Nedostatek spánku

Věřte tomu, že i náš mozek si potřebuje odpočinout a regenerovat síly. Pokud mu nedopřejete pravidelnou dávku úlevy, urychlíte smrt svých mozkových buněk.

4) Přejídání se

Pokud se pravidelně přejídáte, napomáháte kornatění tepen v mozku a vaše duševní síla bude upadat. Pokud s tím něco neuděláte, budete tlustí a ještě hloupí!

5) Znečištěné ovzduší

Možná jste to nevěděli, ale mozek spotřebuje nejvíce kyslíku z celého našeho těla. Pokud mu dopřáváme znečištěný vzduch, dochází k poklesu jeho výkonnosti.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy