Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

5 nesmyslů, kterým v manželství stále věříme

Jaké je to vaše manželství?
Zdroj: Profimedia.cz
Manželství je především dřina! Kdo si myslí, že se jím dá proplout bez problémů, ten se mýlí a bude hodně překvapený, kolik překážek na něj bude čekat. Máme pro vás ty největší lži, které se o manželství tradují.

1. Nemůžeme se rozvést, máme přece děti

Rozhodně není pravda, že je lepší udržovat nefunkční manželství jen kvůli dětem. Ty naopak ke svému vývoji potřebují klid a harmonii, kterou rozhodně nenahrajeme. Problémy mezi manželi tedy nelze před dětmi zamaskovat a následky jsou pak pro dítě mnohem horší, než kdyby žilo jen s jedním rodičem.

2. Vše musíme prožívat společně

Tak to je taky blbost. Když nebudete ani minutu bez sebe a budete vše dělat spolu, patrně si pak nebudete mít co říct, protože o čem si chcete povídat, když už všechno víte?

3. Dítě vyřeší krizi

Jste na velkém omylu. Pokud chcete přivést na svět dítě, je potřeba mít opravdu silný vztah, který zvládne veškeré starosti, které kolem miminka vzniknou. Partneři jsou navíc vystaveni obrovské zkoušce v podobě oddálení.

4. Nevěra zničí manželství

Není to tak úplně pravda, někdy může nevěra naopak fungování vztahu zlepšit. Partneři si tak ujasní, jestli se skutečně milují a stojí jim společný život za to.

5. Nejlepší manžel by měl být i nejlepší přítel

Každý by měl mít své vlastní přátele, se kterými můžou prožívat pochybnosti i radosti. Partner vám kamaráda opravdu nenahradí.

Související články

Další články