Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

5 nejzajímavějších zajímavostí o filmu To, který předčil očekávání i samotného Stephena Kinga

5 nejzajímavějších zajímavostí o filmu To, který předčil očekávání i samotného Stephena Kinga
Zdroj: New Line Cinema
+ Další fotografie
V kinech už nějakou dobu běží druhá filmová adaptace knihy Stephena Kinga s názvem To. Film v kinech navštívily už miliony lidí po celém světě a sám film je velice kladně hodnocen. Všechna očekávání Kingových skalních fanoušků byla splněna a my vám nyní přinášíme 5 zajímavostí o tomto filmu.

Stephen King vydal knihu To v roce 1986. První filmové adaptace se kniha dočkala v roce 1990 a sklidila velký úspěch. Druhá adaptace na tom zatím není o nic hůře. Film jako takový je velice probíraným tématem jak v médiích, tak i ve společnosti.

Děti z městečka Derry terorizuje zlo v podobě klauna Pennywise. Toho baví děti strašit a následně zabíjet. Najdou se ale i jedinci, kteří jsou odhodláni se mu postavit, a to chlapci Mike, Will, Richie, Eddie, Ben, Beverly a Stan. Ti jednoho dne najdou klaunův úkryt a vydají se tam.

Zde jsou naše zajímavosti

1. Herec Bill Skarsgård (Pennywise) v celém filmu ani nemrkne. Tuto vlastnost ovládá už od dětství. Dokonce zvládá koukat každým okem na jinou stranu, čímž ušetřil práci specialistům na efekty.

2. Stephen King byl pozván na premiéru filmu a řekl, že film předčil všechna jeho očekávání a to i přes ten fakt, že je zfilmována pouze polovina knihy.

3. Billa Skarsgårda se báli dokonce i na natáčení. "Bill jako Pennywise působí strašidelně. Je šlachovitý, shrbený a ke všemu měří asi dva metry. Do toho začne vždy frkat, slintat a mluvit švédsky, což je naprosto děsivé.“

4. Druhá adaptace knihy To měla premiéru přesně 27 lety po televizní premiéře první verze. V knize Stephena Kinga(kniha) se "To" vrací zpět do městečka Derry každých 27 let. Johnathan Brandis, který hrál mladého Billa v původním snímku, spáchal sebevraždu v sedmadvaceti letech. Bill Skarsgård, který hraje klauna Pennywise, se narodil v roce 1990, tedy 27 let před premiérou tohoto filmu.

5. Ve scéně, kde se Richie (Finn Wolfhard) v domě oddělí od ostatních a ocitne se v místnosti plné loutek klaunů si můžete povšimnout jedné loutky, která je dělaná přesně podle Pennywise, kterého v původní adaptaci ztvárnil Tim Curry.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy