Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

5 největších záhad okolo zmizelého Boeingu! Napadá vás odpověď alespoň na jednu?

Tak kam sakra zmizel?
Zdroj: profimedia.cz

Zmizení Boeingu 777 malajských aerolinií začíná připomínat namísto detektivky totální záhadu.

Celé neštěstí, při kterém letadlo prostě zmizelo ze světa tak rychle, že to nikdo nezaregistroval, a doposud se ani nenašel jediný reálný důkaz jeho havárie, svým průběhem začíná nahrávat i hodně bizarním spekulacím, ale odpůrci konspiračních teorií jsou neustále konfrontování s řadou logických otázek, na které stále není odpověď. Tady jsou ty nejdůležitější:

1. Lidé bez identity

Na palubě se nacházeli nejméně dva, ale zřejmě až čtyři cestující s falešnými doklady, navíc se nezvykle mnoho pasažérů pro změnu vůbec neodbavilo. Kolik vlastně bylo na palubě cestujících, kteří z nějakého důvodu tajili svou identitu?

2. Nevolali o pomoc

Letadlo havarovalo bez nouzového signálu. Piloti prostě nevolali o pomoc, nesignalizovali potíže. Co se ve vzduchu odehrálo? Vyhodil skutečně někdo letadlo do povětří v deseti kilometrech?

3. Kde jsou trosky? Nebo alespoň jedna?

Když spadne letadlo do moře, zbude po něm skvrna a většinou statisíce kusů trosek a ostatků na palubě. Když se letadlo rozpadne několik kilometrů nad zemí, nemusí se jeho trosky najít dlouho, jsou na velkém prostoru, ale olejové skvrny prozradí vše a první trosky se skoro vždy najdou do 24 hodin. Tady ještě nenašel nikdo nic, co by z letadla prokazatelně pocházelo.

4. Ten typ nemůže zmizet z radaru

Dopravní letadlo může zmizet z radaru, ale ne Boeing 777, i kdyby se o to posádka snažila. Stát se to může pouze tehdy, pokud se stroj okamžitě zhroutí ve vzduchu, například díky silné detonaci nebo sestřelení. Stalo-li se letadlu něco jiného, pak co? A proč přitom zmizelo ze všech radarů?

5. Kdo na poslední chvíli vystoupil?

Asijské weby dnes žijí nepotvrzenou informací, že dalších 5 pasažérů prošlo odbavením, ale na rozdíl od jejich zavazadel nakonec neodletěli. Je-li to pravda, kdo to byl? A proč si let v poslední chvíli rozmysleli?

Související články

Další články