Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 největších nesmyslů, které jsou v kinohitu současnosti X-Men: Budoucí minulost

U velkofilmů se prostě nesmí přemýšlet!

Film X-Men: Budoucí minulost je jeden z mála velkofilmů, který nejenže má dobré recenze, ale diváci jsou z něj také nadšení.

Všeobecné pozitivní názory na film ale trošku přebíjí několik nelogičností, které tam jsou a které se dají snadno přehlédnout. Od toho jsme tu ale přece my, abychom na ně upozornili, ne?

1. Jak je možné, že je Charles Xavier vůbec naživu?

Viděli jste X-Men 3? Tak určitě víte, že Charles Xavier v tomto filmu zemřel. Jasně, po konci titulků v X-Men 3 slyšíme hlas Charlese, který se možná dokázal přesunout do jiného těla – v tomto případě svého bratra dvojčete, ale nikdo to dále nerozvíjí. To dvojče, shodou okolností, je také na vozíčku? A jak se tvářili ostatní, když ho poprvé viděli znovu naživu? Kdepak, ani jedna z těchto věcí se v Budoucí minulosti ani trošku neřeší.

2. Jak znovu získal Magneto své schopnosti?

Stejně jako Charles Xavier zemřel, tak Magneto přišel o své schopnosti kvůli injekci, o které byl celý děj X-Men 3. Jak je získal zpátky? Co se přesně stalo? A nedělá tedy tohle všechno celý děj X-Men 3 naprosto zbytečným? Proč tam tolik o tu vakcínu bojovali, když vlastně na mutanty vůbec nefunguje?

3. Wolverinovy drápy, které nejsou z nerozbitné oceli

Wolverine cestuje v Budoucí minulosti zpátky časem do doby, kdy ještě neměl svou adamantiovou kostru a jeho drápy byly pouze z kostí. To je v pořádku, je to ještě předtím, než mu novou nezničitelnou kostru proti jeho vůli aplikovali. V závěrečné scéně, kdy se setkává s Magnetem a Charlesem Xavierem, stále nemá adamantiovou kostru, a to už je scéna, která nás má připravit na Budoucí minulost. To už byl s nimi, a přesto adamantiovou kostru získal? Nebo někdo zapomněl na události ve filmu Wolverine?

4. Kitty Pride může najednou teleportovat lidi do minulosti?

Kitty Pride už byla v předchozích X-Menech: Poslední vzdor, kde měla schopnost procházet věcmi a zdmi. Kde tak najednou získala také schopnosti vracet mysli jiných do minulosti? To se jí nehodilo použít tuto schopnosti právě při událostech Posledního vzdoru? Nebo je objevila zase až později, ale to nikdo ve filmu ani trošku neřeší?

5. Jak se vlastně dali Charles Xavier a Magneto dohromady?

Nejde ani tak o logický problém jako spíše o zmeškanou příležitost. Už na konci filmu Wolverine vidíme, že se dali Charles Xavier a Magneto dohromady, aby společně čelili velké hrozbě – Sentinelům z Budoucí minulosti. Vztah mezi nimi byl to nejzajímavější na celé sérii od prvního dílu a scenáristé se prostě rozhodli takové důležité součásti prostě vynechat? Na konci X-Men 3 je Charles Xavier mrtvý a Magneto nemá své schopnosti. A najednou jsou spolu a čelí bok po boku velké hrozbě? Tady prostě něco chybí…

Související články

Další články