Erotické scény do filmu patří stejně jako kapr či řízek na vánoční stůl. Některé české herečky s nimi mají problém, jiné se zase profesionálně před kamerou odhalí a tyto scény se zapíší do dějin filmové kinematografie. Pojďte si s námi připomenout ty, které patří mezi divácky nejoblíbenější.

Ve snímku Báječná léta pod psa si zahrála Alice Bendová (39) mladou svůdnou Mirjanu, která trochu zacloumá s Ondřejem Vetchým (50). Nejoblíbenější scéna je, jak Ondřej vezme Alici na lodičku, kde si herečka v jednu chvíli sundá šaty a opaluje se úplně nahá. Bendová ale neměla problémy se svlékat ani v dalších filmech jako Sametoví vrazi nebo Duše jako kaviár. Mezi asi její nejodvážnější herecký počin patří scéna ve filmu Kajínek, kde se Alice vášnivě miluje na kuchyňské lince s představitelem hlavní role Konstantinem Lavroněnkem (52).

Ani Dagmar Patrasová (57) v začátcích své kariéry nepatřila mezi cudné stydlivky. Už ve snímku Vrchní, prchni! se v představách hlavního hrdiny Dalibora Vrány, kterého ztvárnil Josef Abrhám (73), Patrasová jako svůdná Manuela v jemných šifonových šatech polévala vodou ze sprchy. V oblíbeném sci-fi seriálu Návštěvníci dokonce ve 4. díle překvapila koupací scénou, kde na sobě neměla vůbec nic. „Návštěvníci“ totiž za stud nepovažovali nahotu, ale to, když je někdo viděl bez paruky. Tento sen mnoha mužů se ale možná splní až v roce 2568.

Na silně eroticky laděné filmy s Kateřinou Brožovou (45) si jistě ještě mnozí vzpomenou. Jednalo se o snímky bez výrazné dějové linky, kde hlavní postavy trávily většinu času v posteli. Kateřina, kterou si velmi oblíbili zejména levicově zaměření politici, se ale mihla i v seriálu Detektiv Martin Tomsa (1994), kde si střihla lesbickou scénu ve sprše. Pokud jste si v té době nahráli seriál na videokazety a stále vlastníte přístroj, který vám toto retro přehraje, najděte si 3. díl s názvem Bílá past.

Vášnivá zrzečka Vica Kerekes (32) si rychle vydobyla pozici jedné z nejvíce sexy hereček. Svoje tělo předvedla ve filmech Nestyda a Muži v naději, kde její vnady obdivoval herec Jiří Macháček (46).

Nesmíme zapomenout ani na Lucii Vondráčkovou (33), která teď sice žije spořádaným životem matky a hokejové manželky, před kamerou se také několikrát ukázala v rouše Evině. Mnozí si jistě vybaví snímky Snowboarďáci nebo Post Coitum, ale nejvíce se odvázala ve snímku Kvaska, kde předvedla milostné scény s Filipem Tomsou (29).