Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

5 nejdojemnějších vánočních reklam všech dob: Slzička zaručeně ukápne každému! VIDEO

5 nejdojemnějších vánočních reklam všech dob: Slzička zaručeně ukápne každému! VIDEO
Zdroj: youtube
+ Dalších 21 fotografií
dojemné spoty
Vánoce jsou časem pohody, radosti, klidu a lásky. Toho si jsou moc dobře vědomi i kreativci, kteří se podílejí na tvorbě vánočních reklam. Českou legendou je vtipná reklama na Kofolu, která se vysílá už několik let. Teď ale nadešla doba dojemných reklam, takových, díky kterým si spousta lidí může uvědomit pravý význam těchto svátků. My vám přinášíme pět spotů, které dojímají svět.

I přes to, že reklama má za cíl především prodej propagovaného produktu, spousta společností, ať už velkých, či malých, se rozhodla televizním divákům ukázat, že to, co berou jako samozřejmost, by pro jiného znamenalo celý svět.

Španělská vánoční loterie

Ve videu nahoře si můžete pustit reklamu z roku 2015, která ještě dnes sklízí velký úspěch. Jde o reklamu na vánoční loterii, která je ve Španělsku považována už téměř za tradici. Lidé si kupují i kolektivní sázenky a v případě výhry si peníze rozdělí mezi sebe - právě tohoto rituálu se chytila marketingová společnost, která za tímto spotem stojí. Osamělý noční hlídač v továrně na figuríny každou noc připravuje panáky do různých poloh, aby pobavil zaměstnance, kteří tam jsou přes den. Těm během chvilky dojde, kdo jim každodenně zajišťuje alespoň malou dávku úsměvu do pracovního dne, a tak do kolektivní sázenky připíšou i jméno hlídače. Ten se po noční směně vrací domů, aby tam objevil vítěznou sázenku a personál, který mu tím děkuje za to, že jim do života přináší něco krásného.

Apple 2013

Společnost Apple přišla před pěti lety s nádhernou reklamou, která končí úplně jinak, než jak by si mohl divák ze začátku myslet. Celou minutu pozorujeme chlapce, který při žádné události nepustí telefon z ruky. Mnozí z vás si řeknou, jak je to neuctivé a nesprávné, vždyť hlavně během Vánoc by se měl každý věnovat své rodině. Tento chlapec je ale výjimkou a telefon měl pořád při ruce za dobrým účelem. Podívejte se sami, čím byla jeho rodina obdarována.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=v76f6KPSJ2w}}

Německý supermarket Edeka

Tento řetězec obchodů se rozhodl svůj prostor v televizi využít k poselství, díky kterému si nejeden divák uvědomí, o čem Vánoce skutečně jsou. Reklama nám ukazuje staříka, který dostal od své rodiny vzkaz, že tento rok nestíhají na Vánoce přijet. Dědeček ale udělá něco, čím své příbuzné opět stmelí. U této reklamy si pobrečí snad každý.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=C8cfHhKP76Y}}

Marks & Spencer

Vánočnímu sentimentu se nevyhýbají ani ty nejznámější značky. Ústřední postavou reklamy M&S je malý chlapec, který se neustále dohaduje se svou starší sestrou. O pomoc ale nepožádá Santu Clause, nýbrž paní Clausovou. V dopisu jí píše, jak moc rád má svou sestru a že by si pro ní přál něco, co jí předtím jeho pes rozkousal. Jak se paní Clausová vypořádá s prosbou malého chlapečka, který nechce na Vánoce nic jiného než udělat radost své sestře? Na to se můžete podívat.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=V5QPXhStb5I}}

Vivo

Filipínská společnost Vivo se rozhodla pomocí reklamy vzdát hold těm, díky kterým mohou obyvatelé Filipín slavit Vánoce v klidu a míru. Na začátku reklamy je vidět plačící miminko, které se snaží jeho matka utěšit. U domu se jí objeví skupina zpívajících koledníků, kteří svým zpěvem dítě uspí a žena je pozve dovnitř na večeři. Všichni nadále zpívají, když najednou se celým domem rozprostře ticho. Proč? Pusťte si video a uvidíte.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=Ag1Ewveba-k}}

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy