Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

5 nejděsivějších pověstí o prokleté Notre-Dame: Trnová koruna a pohanské město

+ Dalších 28 fotografií
katedrála
Připravili jsme pro vás seznam 5 nejstrašidelnějších pověstí o katedrále Notre-Dame. Některé z nich jsou opravdu děsivé. Znáte je všechny?

1. Záhadné shoření katedrály Každé město má legendu o velkém ohni, třeba jako Velký požár Londýna z roku 1666. Teď tomu tak bude i u vyhořelé katedrály Notre-Dame. Zatím není známa příčina požáru. Je kolem toho hodně spekulací a lidé si začínají myslet, že by v tom mohl mít prsty ďábel.

2. Zvoník Tahle povídka vznikla díky spisovateli Victoru Hugo. Vypráví o tom, že v katedrále žil ošklivý hrbáč, který byl zvoníkem u Matky Boží.

3. Biscornet Biscornet byl talentovaný mladý kovář ve 13. století ve Francii. Byl pověřen vytvořením bočních dveří katedrály Notre-Dame. Ovšem mladík se bál, že úkol zkazí a pokazí si tak reputaci. Rozhodl se tedy požádat o pomoc samotného ďábla. Ten souhlasil výměnou za jeho duši. Když bylo dílo hotovo, dveře byly opravdu nevídané. Nesměly se však otevřít, dokud nebyly pokapány svěcenou vodou. Díky svaté vodě byla Biscornetova duše zachráněna.

4. Pod katedrálou leží pohanské město Chrám Notre-Dame byl postaven na místě, kde kdysi bylo město Île-de-la-Cité neboli Lutetia. Roku 1710 dokonce byly nalezeny pozůstatky starověkého města.

5. Trnová koruna Trnovou korunu měl na sobě Ježíš těsně před ukřižováním, jak věří katolíci. Nebýt odvážného zachránce, který se vrhl přímo do plamenů kvůli záchraně koruny, křesťané by přišli o jednu z nejvzácnějších památek vůbec.

Mohlo by vás zajímat

Další články