Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

5 nejčastějších snů: Smrt, nevěra, těhotenství, oheň a zuby! Tohle vám přinesou

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Tajemství noci
To, že naše sny jsou odrazem našeho podvědomí a světa okolo nás, je obecně známo. Neměli bychom je však podceňovat. Symboly ve snech totiž doopravdy mohou něco vypovídat a mohou skutečně naše životy ovlivnit. Jaké sny byste proto neměli podceňovat? Může sen odrážet obrazy, které vnímáme, když jsme vzhůru? A co mohou znamenat?

Po mnohá léta se lidstvo pokouší rozluštit záhadu snů. Na konci 19. století vyslovil známý psychoterapeut Carl Gustav Jung názor, že prostřednictvím snů je člověk schopen pootevřít dveře do vlastního vědomí a vnitřního světa. Skupina vědeckých výzkumníků při neurologické laboratoři ATR v japonském Kjótu zkoumala výsledky skenování mozku ve chvílích snění. Došli ke společnému závěru: člověk ve snu vidí předměty snění ve stejné formě, v jaké vnímá skutečnost, která ho obklopuje, když bdí. Abychom mohli analyzovat to, co vidíme ve svých snech, musíme nejprve analyzovat předmět své každodenní činnosti.

1. SMRT Sny o smrti míváme častěji, než si vůbec chceme přiznat. Zní to opravdu děsivě, ale sny o smrti zpravidla většinou opravdu ohlašují konec, závěr něčeho. Smrt znamená konec nějaké částečky sebe sama. Čeká vás možná skončení, uzavření nějakého hněvu, neklidu, úzkosti, nějaké situace. Podobné sny můžeme rovněž vnímat jako sdělenou moudrost od blízkého člověka, který nám už odešel, jako pokus tímto způsobem sami sebe utěšit. Co dělat, pokud se vám zdá o smrti? To naleznete ve fotogalerii.

2. OHEŇ Vidět ve snění oheň je silný zážitek. V závislosti na celkovém kontextu snu mohou mít taková vidění ve snu různý výklad. Oheň viděný zdálky symbolizuje touhu po změnách a celkové přeměně. Hraní si s ohněm může být varovným signálem o nějaké příliš riskantní činnosti. Co znamená, pokud vidíte ve snu sami sebe zapalovat oheň a jak se zachovat? To naleznete ve fotogalerii.

3. NEVĚRA Sny o manželské nevěře znamenají, že vaše sexuální touhy jsou spoutány a vyžadují realizaci. Podobné sny s sebou nesou náznak strachu, problémy se sebeúctou a také podvědomé přijetí problémů ve vztahu. Zamyslete se, zda jste ve vztahu šťastní, zda je to vztah dostatečně sexuálně naplněný. Co dělat, pokud se vám nevěra zjevuje ve snu? To naleznete ve fotogalerii.

4. TĚHOTENSTVÍ Vidět se ve snu těhotnou znamená mohutný růst a rozvoj čehokoli. Těhotenství viděné ve snu může být rovněž zaměřeno na budoucí projekty a skrytá přání. Může se týkat plánů, které teprve spřádáme o své vlastní budoucnosti. Pokud ve snu uvidíte těhotenství, klaďte si následující otázky: „Co se teď zrovna pokouším dělat?“, „Jakými konkrétními změnami procházím ve svém reálném životě?“, „Nejsem snad opravdu těhotná?“ A co dalšího znamenají sny o těhotenství? To naleznete ve fotogalerii.

5. ZUBY Sny, v nichž zuby vypadávají, jsou nejrozšířenější. Zpravidla ohlašují příchod stresových situací, vyvolaný novým zaměstnáním, strachem ze ztráty něčeho, nedostatek porozumění ve vztahu anebo lež, kterou je třeba skrývat. Na co byste se měli ptát sami sebe, pokud se vám zdá o zubech? To naleznete ve fotogalerii.

Související články

Další články