Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

5 nejbrutálnějších vrahů v dějinách. Z jejich příběhů vám ztuhne krev v žilách!

Tito muži patřili k nejbestiálnějším vrahům historie.
Zdroj: Reprofoto Chanell 5
+ Další 2 fotografie
Bestie a zrůdy. Ať už se jedná o kohokoliv z těchto lidí, můžeme je nazvat těmi nejhoršími jmény. Sérioví a masoví vrazi, kteří brutálně vraždili většinou nic netušící oběti. Kdo je podle vás z nich ten nejhorší?

John Wayne Gacy

John se narodil jako jedináček 17. března 1942 v americkém Chicagu. Jeho otec byl alkoholik a mlátil svou ženu, Johna i jeho dvě sestry. Gacy jako mladý pracoval v márnici. Přiznal, že si jednou vlezl do rakve s mrtvým mladým mužem. Tato zkušenost mu přišla děsivá, ale zároveň vzrušující.

Sériového vraha usvědčil až poslední případ. Gacy unesl patnáctiletého Roberta Piesta. Robert byl oblíbený student z dobře situované rodiny, ostatní jeho oběti byli spíše „děti ulice“. Když zmizel Robert, policie byla konečně Gacymu na stopě. Technici začali kopat pod jeho domem a objevili hrudní koš. „Myslím, že tohle místo je plné dětí!“ řekl technik. Tým našel pod domem 26 těl, další tři na jiných částech Gacyho pozemku. 3. března 1980 byl odsouzen ke 12 trestům smrti a 21 doživotím. Popraven byl až 9. května 1994.

Richard Chase

Stejně jako Gacyho i Richarda otec bil. Richard Chase se narodil v Kalifornii ve městě Santa Clara. Chase byl psychopat od mládí. Trápil a vraždil malá zvířata. Později v domnění, že nemá erekci kvůli tomu, že mu chybí krev, začal zvířata pojídat a pil jejich krev. To byl však teprve začátek!

Po zastřelení náhodného muže zabil těhotnou ženu. Tu vykuchal a vypil její krev. Jeho dalšími obětmi byla rodina. Zabil tři dospělé a šestiletého chlapce. Z domu unesl i 22měsíční dítě. I když byl dopaden, bylo pozdě, dítě našli v lepenkové krabici s odříznutou hlavou. Richard Chase byl 8. května 1979 odsouzen k trestu smrti v plynové komoře za šest vražd. Popravy se nedočkal. 26. prosince 1980 se předávkoval antidepresivy.

Gary Leon Ridgway

Gary Leon Ridgway je znám také jako Zabiják od Zelené řeky. Ridgway zavraždil během osmdesátých let v Americe přes 49 žen ve státě Washington. Svou přezdívku získal díky řece, u níž své oběti pohřbíval. Zabíjel prostitutky, stopařky a všechny ženy, které byly ochotny si s ním sednout do auta. Dlouho mu policie nemohla přijít na stopu. Řadu těl vyplavila řeka po několika letech. Jeho usvědčení trvalo přes 20 let.

Ridgway byl odsouzen ke 48 po sobě jdoucím doživotním trestům za 48 vražd. V současné době je mu oficiálně přiznáno 49 vražd. Ridgway se později přiznal k celkem 71 vraždám, vyšetřovatelé nyní udávají, že podle jejich odhadů je počet obětí vraha od Zelené řeky nejméně 90 žen. Ženy znásilnil, zabil a také je často zneužil ještě po smrti.

Andrej Romanovič Čikatilo

Čikatilo se narodil 16. října 1936 ve vsi Jabločnoje na Ukrajině. Jeho dětství bylo velmi traumatizující. Byl často bit a také se často kvůli tomu pomočoval. Zažil tvrdé časy, nálety, okupaci, hlad.

Když dospěl, stal se z něj vážený muž. Byl členem strany s vysokoškolským titulem, ale také sadistou. To ho nejvíce vzrušovalo. Své oběti většinou uškrtil a poté mohl teprve dosáhnout vrcholu. Vraždil dívky i chlapce různého věku. Čikatilo se přiznal k vraždě 56 lidí. Byl odsouzen k trestu smrti, ruský prezident Boris Jelcin zamítl 4. ledna 1994 jeho žádost o milost a 14. února 1994 byl Čikatilo ve věznici v Novočerkassku zastřelen střelou za pravé ucho.

Harold Shipman

Doktor, který působil v městě Hyde u Manchesteru, měl velmi dobrou pověst a ochotně jezdil za pacienty domů i během víkendů. Teď je v Británii znám spíš pod přezdívkou Doktor Smrt. Jeho matka zemřela na rakovinu plic, a to ho určitým způsobem poznamenalo. Byl závislý na opiátech a rád je předepisoval i pacientům. U toho vraždil, vystavoval úmrtní listy, dokonce smrti pacientů vyšetřoval.

Je zodpovědný za smrt nejméně 215 pacientů, i když jich pravděpodobně bylo více. Obvykle vraždil ženy. Den před svými osmapadesátými narozeninami spáchal Shipman v yorkshirské věznici Wakefield sebevraždu. Oběsil se na prostěradle.

Související články

Další články