Čím nás trápí naše nejNovější televize?

1. U Haliny v kuchyni

Něco mezi Babicovými dobrotami a Banánovými rybičkami. Zatímco Halina „vaří“ (a to vaří není v uvozkovkách proto, že by neuměla vařit, což tedy taky neumí, ale proto, že většinu času jen vyrábí pomazánky), vypráví u toho tu historku o tom, jak její kamarádce spadly kalhoty, tu historku o tom, jak její dcera řekla nějakou srandu, a tu nějakou krátkou rýmovačku typu Když máš děravou holinu, dej si aspoň slaninu. Čili jediná zábava je sledovat, jak když se otočí k lednici, si zadkem shodí půlku věcí ze stolu.

2. Rady ptáka loskutáka

Opět něco jako Receptář, opět se v každém druhém díle natírá veranda, ale tentokrát je zážitek ze všeho umocněn Petrem Rychlým. Který, ať se při všem, co dělá, snaží sebevíc, pořád vypadá, že nám za chvíli řekne nějaký vtip. Kapitolou samou pro sebe je reklamní okénko různých výrobců léčiv, kteří si udělají během pořadu tak dlouhou předváděčku, že čekáte, jestli za to moderátoři na konci dostanou pánev.

3. Volejte Novu

Pořad, kam volají příbuzní lidí, kteří se na tomto pokračování Volejte řediteli podílejí, aby se zeptali, jak se jmenuje Martin Dejdar nebo jestli budou dávat Titanic. Po odpovědi, že Titanic se bude vysílat na podzim, volající slastně vzdychne a zřejmě si hned píše do diáře: podzim – Titanic. Jinak je to jen o něco delší upoutávka na filmy a seriály, které bude Nova vysílat, plus rozhovor s nějakým hercem ze seriálu Ulice o tom, jestli se mu líbí natáčení seriálu Ulice.

4. Snídaně s Novou

Chovatel psů, Maxim Turbulenc a vicemistr republiky v judu do 8 let. Moderátorské dvojice, které se vzájemně předhánějí v trapnosti a Karel, který sedí u Facebooku a jen po očku sleduje, jestli se k němu nějaký ten moderátor neblíží, aby jim mohl říct, že D1 je ucpaná. Nic víc, nic míň.

5. Střepiny

Jakýs takýs pokus o pořad Reportéři ČT, ovšem s dynamikou Televizních novin na Nově. Což v praxi vypadá tak, že při investigativní reportáži o tom, jak v Přeloučovicích nešel půl dne proud, hraje hudba tak dramatická, že máte pocit, že koukáte na dokument ze druhé světové. Následuje výpověď všech obyvatel Přeloučovic, od pana starosty až po zatoulaného psa. Detailní záběr na zmáčknutí vypínače světla, po kterém se nic nestane. A celé je to završené hranou rekonstrukcí, ve které se pan Vladimír otočí na svou ženu a řekne: „Tak Máňo, nejde proud.“