Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

5 naštvaných! Političtí matadoři, kteří volby do Senátu projeli na celé čáře

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
Ve volbách do Senátu slaví ohromný úspěch Jiří Drahoš a Jiří Čunek, kteří jako jediní jdou rovnou do horní komory bez druhého kola. Ohromný propadák naopak voliči přichystali pro pětici kandidátů, kteří za sebou mají úspěšnou politickou minulost. Tady jsou.
  • 1. Jiří Paroubek

Někdejší premiér Česka za sociální demokracii kandidoval v obvodě Ostrava-město. Doufal, že se mu po letech, kdy nebyl v politice vidět, podaří znovu uspět. Výsledek 7 % hlasů ale ukazuje, že asi nezapojil všechny síly a voliči nemají tak špatnou pamět. Určitě mu nepomohla ani kauza s exmanželkou Petrou Paroubkovou.

  • 2. David Rath

Nepravomocně odsouzený David Rath zkoušel své štěstí v Litoměřicích, ale „vyfasoval“ pouchý 5 %. V komunálních volbách ale voliče přesvědčil, a tak se stane zastupitelem v pražských Hostivicích. Nejspíš ale usiloval spíš o Senát, protože jako řadového zastupitele ho mine vytoužená imunita.

  • 3. Marta Semelová

Praha v těchto volbách řekla komunistům jasné ne a naplno to pocítila i Marta Semelová, která získala na Praze 12 podporu pouhých 5 % voličů. KSČM se navíc poprvé od 90. let nepodívá na pražský magistrát, což je jistě pro rudou Martu další velká rána.

  • 4. Martin Konvička

Bezmála deset let se pokouší brojit proti islámu a mezitím spíš lidé brojí proti Martinu Konvičkovi. V politice ho každý zná, i když na ni nikdy neměl reálný vliv. Své štěstí zkouší v každých volbách, tentokrát v obvodě Ostrava-město a ani tentokrát nezabodoval. Těšíme se na tebe příští rok u voleb do Evropského parlamentu, Martine!

  • 5. Ladislav Jakl

Devadesátky skončily už před osmnácti lety, ale to Ladislav Jakl zřejmě netuší. Jinak by nekandidoval do Senátu. Voliči na Praze 2 se mu počtem hlasů vysmáli.

Mohlo by vás zajímat

Další články