Nevěra byla, je a bude. A lidé zkrátka nejsou bozi, aby se jí ubránili. Přesto bychom měly pracovat na tom, abychom ji ze svého života co nejvíce eliminovaly. Umí totiž nadělat víc škody než užitku.

Tohle je 5 momentů, kdy jsme jí vystaveny nejvíce.

1) Když je doma dusno

Hádáte se kvůli maličkostem, vaše každodenní povinnosti už zastínily ty hezké chvilky, které jste spolu kdysi prožívali, a do vašeho vztahu se vkradla rutina a dusno. Nevěra může být v tu chvíli ostrůvkem radosti v moři stresu.

2) Když se utahuje smyčka

Pokud začneme cítit, že nám někdo ukrajuje z naší vlastní svobody, máme tendence utíkat ze vztahu. A nejjednodušší a nejpřímější cesta z chomoutu je právě nevěra.

3) Když se cítíme nejisté

Pokud máme pocit, že svému partnerovi nestačíme, že nás převyšuje, upozaďuje naši osobnost i naše názory, zatoužíme po uznání a náruči někoho jiného. Po někom, kdo nám zvedne sebevědomí a naplní nás láskou.

4) Když se chceme pomstít

Pokud jsme nevěru už zažily z té druhé strany, pokud nám někdo ublížil, budeme mít pocit, že rovnováha ve vesmíru nastane jen ve chvíli, kdy se pomstíme. Problém je, že zlo plodí jen další zlo, a tak pořád dokola.

5) Když lžeme samy sobě

Pokud s partnerem setrváváme jen z toho důvodu, abychom s někým byly, ale neustále se rozhlížíme kolem sebe, kdyby se náhodou v našem okolí neobjevil někdo lepší, zamotáme se obvykle do cyklu nevěr, které nám jen ublíží.