„S ohledem na zvýšený zájem médií v souvislosti s avizovaným návrhem na obnovu řízení trestní věci Petra Kramného sděluji, že dne 30. 7. 2018 bude návrh na obnovu řízení podán. K důvodům a obsahu návrhu se nebudu blíže vyjadřovat. Návrh bude přednesen při veřejném zasedání u Krajského soudu v Ostravě,“ napsala na sociální síť Facebook obhájkyně Petra Kramného Jana Rejžková.

Během dnešního dne tak Rejžková podá Krajskému soudu v Ostravě návrh na obnovu řízení. Otázkou zůstává, zda tento návrh soud uzná. Pokud ano, tak by se celý proces obnovil. Dnes je to přitom pět let od doby, kdy v egyptské Hurghadě zemřely Monika a Klára.

Nejdříve se pracovalo s verzí, že matka i dcera zemřely na otravu. Problémy měl mít i Petr Kramný, kterému však lékaři vypumpovali žaludek a on údajnou otravu přežil. Jeho dcera se ženou bohužel ne.

Kramný musel nakonec zůstat nějakou dobu v Egyptě, ale tam mu nic neprokázali a on se vrátil do Česka. Tam byl následně zatčen, protože znalci přišli s novou verzí na základě provedené pitvy ostravskými patology. Podle jejich závěrů měl Kláru i Moniku zabít elektrický proud.

Krajský soud v roce 2016 nakonec přihlédl k druhé verzi elektrickým proudem a Kramného odsoudil na 28 let vězení. Celý případ je velmi podivný. Proti Kramnému nebyl nikdy vysloven žádný přímý důkaz.

Obnovení řízení je jednou z posledních šancí Kramného. Na čem ji chce postavit, zatím ale není jasné.