Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

5 kroků, které vám pomůžou přežít partnerovu nevěru

Dokážete odpustit takovou věc?
Zdroj: Profimedia.cz
Téměř každý z nás se ve svém životě již setkal s nevěrou anebo se s ní teprve setká. Vzhledem k tomu, že jde o fenomén dnešní doby a kdo nepodvádí, nežije, je celkem málo pravděpodobné, že problémy kolem nevěry nebudete muset nikdy řešit.

Pokud už máte s nevěrou zkušenosti, a to buď jako ublížený, nebo nevěrník, asi víte, že vyléčit rány, které toto chování způsobuje, není lehké. V srdcích zůstává smutek, zklamání a hlavně nedůvěra. Obnovit vztah zasažený nevěrou k dalšímu fungování je někdy dokonce nemožné. My pro vás máme 5 kroků, které v cestě za odpuštěním pomohou.

1. Komunikace

První blok, který budete muset překonat, je ten komunikační. Pokud jste se rozhodla, že se pokusíte svému partnerovi odpustit, musíte s ním komunikovat. Promluvte si tedy o tom, proč k nevěře došlo a jaké kroky budou následovat.

2. Tlustá čára

Hned u druhého bodu zkrachuje většina párů. Pokud jste se rozhodla s partnerem zůstat a řekli jste si vše, je potřeba o ráně přestat mluvit. Tím, že sobě i partnerovi budete situaci neustále připomínat, ničemu nepomůžete. Naopak. Pokuste se žít dál a svůj smutek a křivdu už řešte pouze v sobě.

3. Pochopení zrady

Jelikož jste se svým partnerem celou situaci probrala, určitě jste se tedy dozvěděla i důvod, proč k nevěře došlo. Zkuste se nad ním zamyslet a přijmout vlastní chyby. Pokud změníte chování a odstraníte nedostatky, je tu velká šance, že ránu zhojíte a váš vztah bude mnohem lepší.

4. Vyrovnání se se situací

Důležité je přijmout, že se nevěra stala a je to tedy nevratná fáze. Neobviňujte se a nevyčítejte si nic. Přestože jste mohla dělat věci líp, vnímejte nevěru jako posunutí vašeho vztahu výš. Pokud vztah takový zásah vydrží, bude mnohem pevnější a za to stojí zabojovat.

5. Odpuštění

Poslední fáze je velmi důležitá. Poté, co si s partnerem promluvíte, přijmete vlastní chyby, vyrovnáte se se situací, slovo nevěra nebude na denním pořádku, může dojít k odpuštění. S momentem, kdy ucítíte, že partnerovi odpouštíte, je problém za vámi a důvěra je opět obnovená.

Související články

Další články