Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

5 koupališť do hodiny od Prahy! Tady se ochladíte a zapomenete na velkoměsto

Chladná voda v horku? Ideální řešení!
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Léto už je v plném proudu a tento týden nás čekají opravdu tropické teploty. Aquaparky a bazény v Praze jsou kolikrát tak nacpané, že je lepší dát si doma v klidu ledovou sprchu. Co třeba utéct z města do přírody a užít si krásu přírodních koupališť a nemačkat se tam jako sardinky? Máme pro vás 5 přírodních koupališť, která jsou kousek za Prahou!

Chcete vypadnout z města a užít si kousek přírody a ještě se osvěžit na nějakém koupališti, kde nebude milion lidí? Užít si trošku klidu, dát si pivko a pořádný relax na dece? Vybrali jsme 5 nejklidnějších koupališť, která jsou kousek od Prahy!

1. Lom Hříměždice

Dříve prostor, který využívali armádní potápěči, dnes místo, kde si milovníci skoků do vody přijdou na své. Mimo tradiční HIGH JUMP, který se zde pořádá koncem července, do lomu moc lidí nechodí. Objevují se tam hlavně místní nebo mladí lidé z okolních vesnic. Lom je z poloviny krytý stromy, takže o stín není nouze. Hned u lomu se nachází malý kiosek s občerstvením, míchanými drinky a pivem. Parkování není zpoplatněno. Na místě jsou mobilní toalety. Lom v Hříměždicích pro svůj romantický vzhled také posloužil jako prostor pro natáčení několika filmů. Například Bobule 2, Výchova dívek v Čechách a Cesta peklem. Vstup do lomu je volný. Platí zde přísný zákaz koupání psů.

2. Lom Velká Amerika

Kousek za Prahou směrem na Beroun se rozkládá oblast, ve které se dříve těžil vápenec ve velkém. Z téměř tuctu lomů, které touto těžbou vznikly, bychom chtěli zvýraznit tyto dva. Velká Amerika je známá svojí krásou a azurovou vodou. Ač se přímo na místě nenachází moc sociálního vybavení, zaparkujete zde s ledovým klidem a v řádech stovek metrů se v okolních vesnicích nacházejí restaurace, obchody i hotely. Asi 300 metrů od Velké Ameriky se nachází lom Mexiko. V obou těchto lomech si za minulého režimu nepohodlní občané odpykávali svůj trest nucenými pracemi. Dnes je zde na jejich počest vystavěn pomník a lomy se staly součástí turistické stezky.

3. Modrá Loděnice a jachtklub

Jste nadšení sportovci a aktivní odpočinek je něco pro vás? Zkuste Modrou Loděnici. Necelých 40 km jižně od Prahy u Slapské přehrady se nachází rekreační areál Modrá Loděnice. Každý si zde přijde na své. Areál je převážně uzavřený a hlídaný. Výjimkou je restaurace, která je zpřístupněna veřejnosti téměř po celý den. Ubytování přímo v areálu je v podobě apartmánů. V sousedícím kempu si můžete pronajmout i malou chatku. Půjčení lodí, šlapadel či jachty zde není problém a ceny jsou příznivé. Nádherné místo u Vltavy, kde si můžete odpočinout od každodenního shonu a nebo si zahrát tenis či volejbal.

4. Biotop Radotín

Uměle vytvořené koupaliště, které zachovává přírodní podmínky pro udržování čisté vody. Bez chemie či jiných čističů. Tento projekt je v Praze ojedinělý. Čeká zde na vás krásné místo, čistá voda a spousta stánků s občerstvením. Hned u areálu je parkoviště, které má 65 míst, ale když budete ochotni obětovat 5 minut chůze, v okolí se nachází ještě několik menších parkovišť. Biotop Radotín se nachází hned na jižním konci Prahy. Tento areál funguje od roku 2014 a sklízí samé kladné recenze.

5. Jevanský rybník

Jevanský rybník leží na kaskádě Jevanského potoka v obci Jevany, asi 26 kilometrů od Prahy na východ. Soustava Jevanského potoka byla vybudována během 16.-17. století. První zmínka o Jevanském rybníku pochází již z roku 1445. Jevanská soustava zahrnuje celkem 10 rybníků. Primárně tyto rybníky byly založeny kvůli chovu ryb. Dnes jsou skvělým a klidným místem pro koupání a rekreaci. V zimě se zde konají oblíbené výlovy ryb. Nedaleko rybníka najdete ve vesnici Jevany několik skvělých restaurací. Nejlepší zázemí pro koupání poskytuje pláž na Vyžlovce, v zimě slouží coby plocha pro bruslení nebo velice výhodná zkratka pro běžkaře a na jaře s nimi můžete spojit třeba některý ze svých výletů. Na vybraných rybnících se lze také věnovat rybaření (s platnou povolenkou).

Související články

Další články