Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 konspiračních teorií o smrti milované Lady Diany, princezny z Walesu

Lady Diana zahynula při tragické autonehodě v Paříži 31. srpna 1997. Kolem její smrti se ale objevilo mnoho konspiračních teorií a zřejmě se ani nikdy nedozvíme, jaká byla pravda. Diana byla nejoblíbenější členkou královské rodiny, ale za svůj nemanželský vztah údajně zaplatila životem.

1. Zemřela na povel prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II. – Údajně právě princ Philip stojí za tragickou smrti Lady Diany. O plánované vraždě byl předem informován její manžel princ Charles, tehdejší premiér Tony Blair a dokonce i samotná královna. S touto teorií přišel otec Dodiho Fayeda, který zahynul společně s princeznou Dianou. Otec Fayeda také tvrdí, že to celé zinscenovala britská a francouzská tajná služba. Také poznává na snímcích fotografa, který se na spiknutí měl podílet. Je vidět, jak v daný okamžik zachází do tunelu ve svém Fiatu Uno, po dvou letech nalezli jeho tělo shořelé v autě, údajně proto, že toho věděl víc, než je třeba.

2. Diana údajně těsně před smrtí porodila – V médiích se objevily informace, že Diana těsně před svou smrtí porodila nemanželskou dceru, o jejíž existenci královský dvůr mlčel. S touto informací přišel známý časopis Globe.

3. Dianu zabila právě speciální jednotka SAS – Badatel Alan Power tvrdí že se do atentátu zapojila speciální jednotka SAS. Akce měla krycí jméno The Increment (Přírůstek). Na tuto stopu jej přivedlo vyšetřování Johna Nightingala, příslušníka této speciální jednotky, který byl obviněn policií z nelegálního držení zbraně. Toho udala manželka dalšího člena SAS, jehož totožnost je utajená a říká se mu „N“. Právě on je autorem dopisu, na který se při vyšetřování přišlo a kde jednoznačně tvrdí, že Dianu zabila právě speciální jednotka SAS. Dopisem se dokonce začala zabývat policie, nicméně závěry šetření zatím nejsou známy.

4. Vraždu naplánovaly zbrojařské firmy – Údajně stály za útokem proto, že Lady Diana svojí kampaní proti nášlapným minám připravila zbrojařské firmy o zisky. Bály se, že by to mohlo pokračovat dál a tato kampaň by je přivedla na mizinu.

5. Fiktivní smrt – Údajně princezna Diana sama fingovala svoji smrt, a to z toho důvodu, že se chtěla dostat z očí veřejnosti. A chtěla žít v klidu a ústraní. Údajně jen 6 hodin před smrtí Diana prozradila nejmenovanému novináři, že se chystá zmizet z veřejného života.

Související články

Další články