Pokud jste se rozhodli pro zdravý životní styl, jistě vás překvapí, že některé rádoby zdravé potraviny jsou ve skutečnosti nezdravé. Vezměte tedy rozum do hrsti a radši se jim vyhněte. Zajímá vás, o kterých jídlech je řeč?

1. Light potraviny

Určitě jste už slyšeli o rádoby nízkotučných potravinách, po kterých sice možná nepřiberete, zato o nějakou zdravovědu se taky nejedná. Tuk v nich je totiž nahrazen jinými látkami, které jsou pro náš organismus mnohem víc škodlivé.

2. Suché ovoce

To bývá většinou považováno za takovou zdravou svačinku, která je dietářkami velmi oblíbená. Opak je ovšem pravdou. Je sice pravda, že sušené ovoce je zdrojem vlákniny, vitamínů i minerálů, ovšem ve velmi zanedbatelném množství. Je potřeba si uvědomit, že sušené ovoce je hodně sladké, což se s dietou ani zdravím moc neslučuje.

3. Ryby

Kdo by si pomyslel, že ryba není zdravým jídlem. Na jídelním lísku stojí nejvíc a my dietářky je pojídáme ve velkém. Problém je ovšem v obsahu rtuti a těžkých kovů v mase. Odborníci dokonce tvrdí, že bychom si rybu neměli dopřávat častěji než jednou týdně.

4. Umělá sladidla

Jde o potraviny se sladkou chutí, ovšem bez obsahu cukru. Pro milovníky zdraví by se to mohlo zdát jako perfektní řešení, jak zahnat chuť na sladké. Většina umělých sladidel je ovšem slazena syntetickým sladidlem aspartamem, který je spojován se vznikem rakovinových onemocnění.

5. Hořká čokoláda

Právě ta bývá všemi milovníky diet obhajována jako zdravá a neškodná potravina, která nám pomáhá přečkat tu šílenou chvíli, kdy nás honí mlsná. Bohužel není pravdou, že by neobsahovala cukr, leckdy je v ní i glukózovo-sacharidový sirup, který je ještě větším jedem.