Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

5 jednoduchých rad, jak docílit kvalitního spánku

Spát budete jako mimino.
Spát můžete třeba sto hodin, ale stejně budete unavení. Jde o to, aby váš spánek byl kvalitní a teprve pak se budete probouzet vyspalá do růžova třeba i po šesti hodinách. Přinášíme vám 5 rad, jak docílit kvalitního spánku.

1. Postel je základ

Spaní na posteli by mělo být samozřejmostí. Ovšem každý jsme určitě raději usnuli v obýváku na gauči u rozkoukaného filmu. Zkroucená poloha na pohovce našemu tělu a odpočinku vůbec neprospívá. Zásadní je matrace postele. Měla by být kvalitní, která zajišťuje správnou polohu těla. Nechcete se přeci cítit jako princezna na hrášku! Kvalitní polštář je též nutností.

2. Žádné jídlo

Čas, kdy pozřeme poslední jídlo před spaním, je také velmi klíčový. Minimálně by to mělo být kolem 2 h před usnutím. Úplně nejlepší je lehká strava, žádné mastné pokrmy. Organismus tak potravu lépe zpracuje a nemusí to pak dohánět během spánku, kdy si má odpočinout.

3. Pravidelný cyklus

Měli byste se snažit chodit na kutě každý den v podobnou dobu. Vy si tak zvyknete na tento rituál a přepnete do klidové fáze.

4. Vypnout elektroniku

V ložnici by neměla být zapnutá televize a další elektronická zařízení. Vyvarovat byste se měli i mobilu. Raději si na buzení pořiďte starý dobrý budík. Ten vás totiž nebude během noci rušit zprávami a různými upozorněními.

5. Unavit se

Když jsme unavení, naše tělesná schránka se rychleji přepne do úsporného režimu spánku. Co však dělat, když se nám hlavou honí myšlenky a tělo je plné energie? Zkuste třeba sex. Díky této oblíbené tělesné aktivitě se do těla vyplavuje hormon oxytocin. Uvolní tak funkci mozku a i těla zároveň. A vaše psychická stránka také několikrát zaplesá. Budete pak spát jak miminko.

Mohlo by vás zajímat

Další články