1. Věk přes třicet

Muži moc dobře ví, co holky po třicítce chtějí. Už totiž nejsou nejmladší, touha po dítěti roste exponenciální řadou a po letech neúspěšných pokusů najít perspektivního partnera, co se o ně postará, teď už prostě hledají jen někoho, kdo je schopný jim udělat dítě. Muži tohle velmi dobře vycítí a od holek třicet plus se většinou raději drží dál, protože chtějí mít doma víc než jen holku, co je bere jako chodící spermobanku.

2. Vzhled

Co si budeme vykládat, po třicítce už je z vás mladá paní, dvacítkám se prostě vyrovnat nemůžete. A krutou pravdou zůstává, že ačkoliv je samozřejmě nejdůležitější duše, všem vždycky v první řadě záleží na vzhledu. Pokud nebudete muže fyzicky přitahovat, bude s vámi maximálně chodit kvartálně na kafe a vykládat vám, že to má komplikované a nechce vztah. Takže pokud na sobě nebudete makat a snažit se vykompenzovat vzhledem fakt, že jste třicítka s hysterickou touhou po dítěti, nikdo si vás na krk dobrovolně neuváže.

3. Chování

Ano, je jasné, že to není sranda, když všichni kolem vás zakládají rodinu, vaše kámošky se vdávají jak na běžícím páse a vy jste pořád sama a princ na bílém koni v nedohlednu. 99 procent holek v takové situaci zahořkne a začne závidět všem okolo sebe. A zapšklou holku nechce nikdo. Chlap – životní optimista by se s ní utrápil a chlap, co má na svět stejně skeptický náhled, potřebuje někoho, kdo ten jeho pesimismus trochu vyváží.

4. Nechuť ke kompromisům

Nedá se nic dělat, ve vašem okolí je to už hodně přebrané a nemůžete prostě dalších deset let čekat, až se rozjede druhé kolo a muži vašich snů se začnou rozvádět. Oni totiž budou koukat po holkách, co jsou o patnáct let mladší. Takže pokud alespoň trochu neslevíte ze svých nároků, například na vzhled nebo majetek, patrně budete v sedmdesáti jezdit na výstavy koček a chodit na túry s vdovami a lesbičkami.

5. Neochota se někam posunout

Nejhorší ze všeho je ustrnout na místě, nesnažit se posunout dál a být spokojená s tím, co zrovna je. Touha po tom, být lepší, vás posune dál, k novým možnostem, k nové práci a třeba i novému vztahu. Holku, co už pět let dělá totéž ve stejném zaprděném teplíčku, tu může mít každý lusknutím prstu. Chlapi mají rádi holky, co jsou pro ně výzva a nutí i je k tomu být neustále ve střehu.